FC Groningen heeft een ruime nederlaag geleden in de benefietswedstrijd tegen de Suriprofs. De Surinaamse Nederlanders spelen jaarlijks een wedstrijd voor een goed doel, ditmaal op Het Kasteel. De Suriprofs wonnen met 3-0.
Bij de Suriprofs was onder meer Clarence Seedorf van de partij. Ook Kenneth Vermeer, Kew Jaliens, Rydell Poepon, Stefano Seedorf, Serginho Greene, Florian Jozefzoon en Ryan Koolwijk waren uitgenodigd door trainer Dean Gorré en bestuursvoorzitter Stanlet Menzo. Groningen speelde overigens zonder de ontslagen trainer Pieter Huistra, want assistent Erwin van de Looi had de leiding.
De Suriprofs begonnen goed aan het duel. In een hoog tempo kwam die ploeg al vroeg op 1-0. Rydell Poepon ontving de bal op randje zestien en met wat geluk speelde hij zich vrij. De aanvaller van De Graafschap schoot vervolgens hard raak. Na tien minuten was daar een prima mogelijkheid voor MatÃas Jones, na een fraaie pass van Thomas Enevoldsen. Echter was Kenneth Vermeer prima uit zijn doel gekomen om Jones van scoren af te houden.
Kort daarna was er wederom een mogelijkheid voor Groningen, nu voor Bacuna. Suk legde de bal terug, maar Bacuna schoot over. Vermeer moest vervolgens ook nog reddend optreden op een schot van Hiariej, na een fraai hakje van Suk. Het was een open duel, waarbij Groningen vooral gevaarlijk werd uit counters. De Suriprofs kregen namens Poepon, die na een fraaie bal van Clarence Seedorf naast schoot.
Naarmate het duel vorderde, kreeg Groningen steeds meer balbezit en nam de ploeg het initiatief in handen. Echter kwam de
Trots van het Noorden nauwelijks tot grote kansen, op een gevaarlijk schot van Tim Sparv na. De Suriprofs kwamen kort voor de rust nog op 2-0, dankzij een vrije trap van Seedorf. Dat betekende het laatste wapenfeit van de eerste helft.
Na de rust was de eerste mogelijkheid voor Groningen, toen Sparv uit een hoekschop de lat raakte. Voorlopig zorgt Vermeer er nog voor dat de Suriprofs geen doelpunt hoeven te incasseren. Nu was Keurntjes dicht bij een treffer, zo'n tien minuten na de rust. Daarna bleek het duel nog niet wat het in de eerste helft wel was, aantrekkelijk. Groningen zocht wel naar de aansluitingstreffer, maar tot echt gevaar kwam de ploeg niet.
Groningen kreeg met nog twintig minuten op de klok wel een grote kans, maar Jones schoot over in kansrijke positie. Niet veel daarna kreeg Suriprofs twee kansen. Eerst miste Seedorf een vrije trap op een mooie plek en uit de hoekschop daarna kopte Jaliens op de lat. Uiteindelijk was daar de 3-0 wel. Kenji Gorré, de zoon van trainer Dean Gorré, dribbelde fraai en speelde vervolgens prima af op Seedorf.
De routinier, die waarschijnlijk vertrekt bij AC Milan, scoorde vervolgens op fraaie wijze. Even daarna kreeg Groningen een hoekschop. Bacuna kreeg de bal teruggelegd en doelman Rodney Ubbergen redde op fraaie wijze. In de laatste fase gebeurde er niets meer, waardoor het bij een 3-0 eindstand bleef.
1-0 (06') Rydell Poepon
2-0 (41') Clarence Seedorf
3-0 (80') Clarence Seedorf