Enkele dagen geleden werd bekendgemaakt dat de FIFA en France Football hun samenwerking stopzetten voor het uitreiken van de Gouden Bal. Het Franse tijdschrift zal de organisatie van de prestigieuze trofee weer op zich nemen, terwijl de FIFA wellicht binnenkort met zijn eigen prijs komt.
En in vergelijking met de vorige jaren zal er ook heel wat veranderen bij de verkiezing van de Ballon d'Or. Zo mochten sinds de samenwerking met de FIFA de aanvoerders en coaches van de nationale teams meestemmen, maar dat element verdwijnt nu. De winnaar zal nu gekozen worden door een jury van journalisten.
Daarnaast wordt er ook afgestapt van het systeem waarbij er eerst zeven genomineerden bekendgemaakt worden en daarna drie supergenomineerden. Nu zal er gewoon een shortlist van 30 kandidaat-winnaars vrijgegeven worden, waarna er radiostilte volgt tot de uiteindelijke winnaar in december bekendgemaakt wordt.