Onlangs kondigde de UEFA aan dat de Champions League vanaf 2018 hervormd wordt. De grote competities verstevigen hun greep daarbij nog wat meer, want de vier grootste voetballanden zijn vanaf dan zeker van vier deelnemers aan de groepsfase. Maar voor België zou dat verrassend genoeg geen nadeel zijn.
Dat beweert Michael Verschueren, bestuurder van
Anderlecht en de Belgische afgevaardigde in de European Club Association (ECA). De eerste tien landen op de UEFA-ranking mogen immers sowieso hun kampioen naar de Champions League sturen. België is op dit moment negende.
"Het ziet ernaar uit dat we sowieso tot in 2018 op die negende plaats zullen blijven. Dit jaar spelen vijf Belgische clubs Europees en kunnen we dus heel wat punten verzamelen", zegt hij in
Het Nieuwsblad.
"Bovendien gaan de winnaars van de Champions League en de Europa League rechtstreeks naar het hoofdtornooi het jaar nadien en dat zijn vaak ploegen uit de toplanden. Daardoor zullen ook de elfde en de twaalfde op de UEFA-ranking hun kampioen kunnen afvaardigen. En als onze vicekampioen kwalificatierondes moet spelen, zal die het iets makkelijker hebben, want omdat de grote landen er al bij zijn en je dus niet meer kunt uitkomen tegen clubs à la Manchester City zoals nu."
MARKETINGPOOL
Daarnaast kunnen de Belgische clubs ook meer gaan verdienen door een herverdeling van het geld uit de marketingpool. De extra winst zou tussen de vier en twaalf miljoen kunnen uitvallen. "De rijke clubs zullen veel geld blijven verdienen, maar dit was het best haalbare voorstel voor België", aldus Verschueren.
LEES OOK:
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club