Johan Cruijff zag in de week van zijn 65ste verjaardag dat trainer Josep Guardiola zijn afscheid aankondigde. De oefenmeester van FC Barcelona zal na dit seizoen vertrekken en volgens Cruijff is dat het juiste besluit.
"Na vier, vijf jaar van succes, waarin hij met een bijzondere groep voetballers iets fantastisch heeft opgebouwd, was het moment gekomen dat het elftal vernieuwd moest worden. Hij moest mensen gaan vervangen aan wie hij ongelooflijk veel te danken heeft. Waarschijnlijk is dat het meest onsymathieke dat er is", schreef Cruijff in zijn column in
De Telegraaf. De Amsterdammer, oud-trainer en -speler van Barcelona, heeft in zijn periode in Catalonië hetzelfde meegemaakt.
"Ooit heb ik hetzelfde voor mijn kiezen gehad. Na jaren intens met ze samengewerkt te hebben moest ik jongens als Beguiristain en Zubizarreta vervangen. Net als Guardiola nu, kon ik dat ook niet over mijn hart verkrijgen. Pep heeft daarom een goed besluit genomen. In het belang van Barcelona moet er nieuw bloed in de selectie worden gepompt, alleen is het beter dat een ander dat doet."
LEES OOK:
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten