RSC
Anderlecht ontvangt donderdag Olympiacos. De Brusselaars zullen niet voor een vol huis spelen. Tot dusver werden er slechts 14.000 tickets verkocht. Woordvoerder David Steegen geeft uitleg.
"We moeten daar eerlijk in zijn: de Europa League is niet de Champions League. Veel hangt af van de affiche. Voor de huidige generatie spreken clubs zoals Chelsea of PSG misschien meer tot de verbeelding dan Olympiakos, maar ik kan je verzekeren dat het een grote club is, met veel kwaliteit, die mooi voetbal brengt. We kunnen echt alle steun gebruiken."
Ivan Boelens, secretaris van de supportersvereniging van Anderlecht legt uit waarom. "Wie midweek om 19 uur in het stadion wil zijn, moet zich toch haasten om daar na het werk op tijd te geraken. Veel jongeren moeten ook zelf hun training opgeven om de match te kunnen bijwonen. Niet iedereen heeft daar zin in."
RSCA heeft weinig fans uit Brussel en velen moeten dus een aardig stukje rijden.
Supportersbussen die al om halfvijf richting Brussel rijden, zijn geen uitzondering. Boelens: "Ook de wekelijkse fouilles aan de ingang raken de mensen stilaan beu. Tijdens de rust mag je ook het stadion niet verlaten om even naar het vaste café te gaan. Anderlecht kan daar niets aan doen, maar dat weerhoudt bepaalde supporters toch ook om te gaan."
LEES OOK:
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'