Juventus heeft zondag goede zaken gedaan tegen Napoli. In eigen huis werd de dertigste speelronde met 3-0 gewonnen. Door de zege staat de club uit Turijn nu met 62 punten op de tweede plaats. Het verschil met koploper AC Milan is twee punten. Napoli staat op de vierde plaats met 48 punten, nummer drie Lazio heeft 51 punten.
Arturo Vidal loste het eerste schot namens de thuisploeg. Zijn inzet werd tegengehouden door de Napolitaanse defensie. Juventus zocht de aanval in eigen huis in de beginfase van de wedstrijd. Een schot van Marco Borriello miste de juiste richting om voor gevaar te zorgen. Ezequiel Lavezzi was gretig namens Napoli en startte daardoor iets te vroeg. Hij kon in kansrijke positie niet doorgaan richting het doel van Gianluigi Buffon.
Andrea Pirlo kreeg de bal namens
De Oude Dame ook niet in het doel. Lavezzi was de enige die iets kon creëren namens de bezoekers. Vidal miste zijn tweede mogelijkheid om Juventus op voorsprong te zetten ook. Aan het einde van de eerste helft werd Napoli brutaler. Marek Hamsik deed ook een poging op het vijandelijke doel. Terwijl Lavezzi zijn derde kans al bijna telde. Aan de andere kant ging een bal van Pirlo net naast.
Na de vele kansen voor rust, werd in de tweede helft het doel wel gevonden. Paolo De Ceglie probeerde het eerst, maar het was Leonardo Bonucci die de openingstreffer op zijn naam schreef voor de thuisploeg. Napoli probeerde uit hoekschoppen op zoek te gaan naar de gelijkmaker. De verdediging van de gasten hield een hoop ballen tegen om een grotere achterstand te voorkomen.
Dit konden ze in de slotfase echter niet meer volhouden. Claudio Marchisio kwam met een goede bal richting het doel. Vidal stond op de juiste plaats en kon de stand verdubbelen. Edinson Cavani kwam na de tweede tegentreffer voor het eerst in beeld. Hij probeerde Buffon te passeren, maar dit wilde niet lukken. Aan de andere kant besliste Fabio Quagliarella de eindstand op 3-0.
Scoreverloop:
1-0 (53') Leonardo Bonucci
2-0 (75') Arturo Vidal
3-0 (83') Fabio Quagliarella
Bijzonderheid:
Camilo Zuniga (Napoli) werd met een directe rode kaart van het veld gestuurd (86').
LEES OOK:
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken