Liverpool heeft het competitieduel met Everton gewonnen.
The Reds wonnen de Merseyside derby met 3-0. Aan de aftrap van de stadsderby stonden geen Nederlanders. Royston Drenthe en Dirk Kuyt mochten nog invallen, John Heitinga bleef op de bank.
De eerste kans was voor de thuisploeg. Tim Howard keerde een schot van Steven Gerrard en in de rebound ruimde Jack Rodwell op voor Jordan Henderon kon profiteren in de rebound. Even later was het de beurt aan Everton, maar Steven Pienaar zag zijn inzet naast gaan. Vervolgens kreeg Luis Suárez een mogelijkheid, Howard stond echter wederom een treffer van Liverpool in de weg.
Na een kans voor Victor Anichebe viel het doelpunt aan de overkant van het veld. Een poging van Martin Kelly werd weggetikt door Howard, maar met een boogbal mikte Gerrard daarna knap raak. Denis Stracqualursi en Leighton Baines probeerden voor de rust doelman José Manuel Reina nog te verrassen met een snelle gelijkmaker, de Spaanse sluitpost hoefde zich echter geen zorgen te maken.
Vrij snel in het tweede bedrijf pegelde Gerrard zijn tweede treffer van de avond in het dak van het doel na een goede actie van Suárez. Kort daarna kregen Andy Carroll en Kelly de mogelijkheid om de derby definitief te beslissen, maar zij faalden in de afronding.
The Toffees werden nog gevaarlijk via Rodwell.
In de laatste twintig minuten kon Everton geen aanspraak meer maken op de aansluitingstreffer. Suárez loste een schotje, dat naast ging en vlak voor tijd had Howard een antwoord paraat op een poging van José Enrique. De Amerikaan moest in de blessuretijd nog één keer vissen. Het was Gerrard die zijn hattrick voltooide. Suárez toonde zich niet zelfzuchtig en legde af op de aanvoerder, die raak mikte.
Scoreverloop:
1-0 (34’) Steven Gerrard
2-0 (51’) Steven Gerrard
3-0 (90+4’) Steven Gerrard
LEES OOK:
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'