In de Spaanse Primera División werden op zaterdag in de vooravond drie wedstrijden afgewerkt. Het Málaga van Ruud van Nistelrooy en Joris Mathijsen nam de volle buit op het eiland Mallorca. Valencia nam de leiding na winst op Sporting Gijón. Gijón is hierdoor de enige club zonder punten want promovendus Granada wist wel te winnen. Op eigen veld versloeg het Villarreal met 1-0. Voor de club van oefenmeester Juan Carlos Garrido zijn het barre tijden: zijn club bevindt zich met één punt uit drie wedstrijden in de degradatiezone.
Na het verlies in de Champions League tegen Bayern München (0-2) kende Villarreal ook in Zuid-Spanje een slechte wedstrijd waarin het alweer niet kon scoren op verplaatsing. In de heenwedstrijd verloor het immer met 5-0 van kampioen FC Barcelona. Ook nu kon het de netten niet laten trillen. Sterker nog, kansen werden er nauwelijks afgedwongen.
De eerste kans voor
El Submarino Amarillo werd opgetekend na veertig minuten, wanneer Guiseppe Rossi voor het eerst dicht bij scoren was, maar doelman Roberto Fernández was alert. Eerder hadden Ikechukwu Uche en Carlos Martins namens de thuisploeg bezoekende doelman César Sanchez op de proef gesteld, maar ook hij was bij de pinken. Met een brilscore gingen beide clubs de rust in.
Ook na de pauze kregen de bezoekers de bal niet voorbij Roberto. Integendeel, de bezoekers kregen de deksel op de neus toen Uche de bal voorbij de bezoekende doelwachter kopte. Granada's eerste doelpunt ooit op het hoogste niveau was een feit. Na het doelpunt schakelden de bezoekers in een hogere versnelling, maar niets baatte. Ook doelpogingen van voormalig-Feyenoordspeler Jonathan de Guzmán konden het tij niet keren.
Scoreverloop:
1-0 (56') Ikechukwu Uche
Andere wedstrijden:
Real Mallorca - Málaga 0-1
Sporting Gijón - Valencia CF 0-1