Na alle commotie rondom corruptie bij de FIFA is het koffiedik kijken of Sepp Blatter zichzelf zal opvolgen als voorzitter van het voetbalorgaan. Ali Bin al-Hussein was de tegenkandidaat. Er is nog niet gekozen.
In de eerste ronde is er een 2/3 meerderheid nodig. Blatter had 133 van de 206 stemmen, prins Ali 73. Er waren 3 ongeldige stemmen. Blatter kwam slechts 7 stemmen te kort in de eerste ronde. De kans is groot dat Blatter herverkozen zal worden.
"Beste vrienden, ik sta tot jullie beschikking. Als jullie mij willen, dan bedank ik jullie. Het voetbal heeft nu vooral nood aan een sterke en ervaren leider", deelde Blatter eerder al mee. Hij kreeg de afgelopen dagen bijzonder veel kritiek omdat de corruptie onder zijn ogen gebeurde.
UPDATE: Ali Bin al-Hussein trok zich terug en daardoor blijft Blatter aan de macht bij de FIFA.
LEES OOK:
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'