José Riga heeft als oefenmeester van Standard Luik tot nu toe een geslaagd parcours afgelegd. De 54-jarige Luikenaar doet dat bovendien met verzorgd voetbal. Nu er echter zand in de machine lijkt te komen, vraagt Standard-kenner Alain Ronsse zich af of hij niet beter tijdelijk overstapt naar het rechstreekse spel van zijn voorgangers.
Ronsse volgt al sinds mensenheugnis Standard voor de krant
Het Laatste Nieuws en kent de club dus door en door. "Riga overtreft de verwachtingen, want hij heeft nu al vijf punten meer dan vorig seizoen in deze fase van de competitie. Bovendien hebben de
Rouches uitzicht op de achtste finales in de Europa League", stelt hij vast.
"Deze trainer overtreft dus de verwachtingen, maar zal dat nog zo zijn als op 13 mei de eindafrekening wordt gemaakt?", vraagt de
watcher zich echter af. "Standard verloor immers voor het eerst twee opeenvolgende competitiewedstrijden en liet verder bij Wisla Kraków een wenkende zege liggen."
"In deze drie treffens kwam het middenveld tekort, wat te wijten is uit een gebrek aan ervaring", vindt Ronsse. "Daardoor kan niemand profijt halen uit de snelheid van spitsen Mohamed Tchite en Gohi Bo 'Cyriac' en het doelpunteninstinct van Michy Batshuayi."
"Zou het dan niet beter zijn dat Riga - ook al is het tijdelijk - teruggrijpt naar het verticale voetbal van zijn voorgangers Michel Preud'homme en Dominique D'Onofrio? Niemand die het hem kwalijk zal nemen als hij zijn gehechtheid aan verfijning even opbergt en zijn gretige spitsen sneller tracht te bereiken", meent de journalist.