Ola John (foto, links) neemt het donderdagavond met FC Twente in de Europa League op tegen Fulham. De international van Jong Oranje is geen onbekende voor de Engelse club, want zijn broer Collins stond daar van 2004 tot 2009 onder contract.
"Craven Cottage is voor mij een heel bijzondere plek. Daar heb ik heel wat uurtjes doorgebracht. We gingen bijna om de week een weekendje naar Londen om Collins te zien voetballen", aldus John, die zich het nog goed kan herrineren. "Als ik dan op de tribune zat en Collins met Fulham tegen clubs als Arsenal, Manchester United of Chelsea in actie zag, dan dacht ik: dit wil ik later ook."
John wil eerst slagen in de
Eredivisie. "Op het moment dat ik mijn contract bij FC Twente verlengde, kon ik naar Manchester United en Arsenal. Maar ik heb ervoor gekozen voor mijn kansen bij FC Twente te gaan. Als ik echt zo goed ben, komt die kans om naar een grote club te gaan nog wel. Bovendien ben ik heel close met mijn moeder en zusje en wilde ik niet op jonge leeftijd naar het buitenland vertrekken."