Keita scoorde zijn vierde competitiedoelpunt van het seizoen.
De eerste grote kans was meteen raak. Een voorzet van Yarouba Cissako kwam aan bij Idrissa Sylla en die zorgde voor de 0-1. Een minuut later was hij dicht bij de 0-2, maar Boban Bajkovic redde knap. De thuisploeg moest reageren. Het was Essevee dat volop naar een tweede doelpunt op zoek ging. Het was dan ook de betere ploeg.
De thuisploeg liet zich echter niet naar de slachtbank leiden en zette Sammy Bossut plots twee keer aan het werk. De verdediging gaf Alhassane Keita nadien wat veel ruimte en de spits haalde knap uit: 1-1. De bordjes terug in evenwicht. Francky Dury moest voor de rust Mo Messoudi wisselen. Hij viel uit met een blessure. Theo Bongonda kwam in het veld.
Beide ploegen zorgden voor een spannende pot voetbal.
Na de koffie was de eerste kans voor Sylla. Hij vond Bajkovic op zijn weg. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Het was koffiedik kijken wie eventueel met de zege zou gaan lopen. Beiden schoten met een punt maar immers weinig op. Het voetbal was slordig, maar spannend was het wel.
Het Lisp kon tien minuten voor affluiten juichen toen Eric Matoukou een hoekschop in doel verwerkte. Zulte Waregem zat serieus in de problemen. Het werd nog erger toen Charni Ekangamene zijn tweede gele kaart kreeg. Hij ging dus met rood van het veld. Bryan Verboom maakte het onmogelijk toen hij een rode kaart kreeg na een strafschopfout. Ahmed Sayed zette de 3-1 op het bord. Game over voor Zulte Waregem. Lierse doet een uitstekende zaak. Zulte Waregem lijkt voor zeer donkere maanden te staan.
Scoreverloop:
0-1 (24’) Idrissa Sylla
1-1 (33’) Alhassane Keita
2-1 (78’) Eric Matoukou
3-1 (85') Ahmed Sayed
Bijzonderheden:
Tweede gele kaart en dus rood voor Ekangamene (79')
Rode kaart voor Verboom (85') en strafschop voor Lierse.LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet
Claudio Reulens