Frankrijk en Duitsland strijden vrijdag om het eerste ticket voor de halve finales. Duitsland is licht favoriet, maar de Fransen maakten voorlopig de beste indruk.
Duitsland had in de achtste finales de handen vol met Algerije. De troepen van Joachim Löw stonden vooral defensief niet goed en daar wil de 54-jarige coach nu graag verandering in brengen. Zo moet verdediger Per Mertesacker plaatsruimen voor aanvaller Miroslav Klose.
Frankrijk wist zich ten koste van Nigeria te plaatsen voor de kwartfinales en maakte al een goede beurt. Toch brengt bondscoach Didier Deschamps twee wijzigingen aan in zijn team. Zo wordt Laurent Koscielny vervangen door Mamadou Sakho en zal aanvaller Olivier Giroud op de bank starten ten voordele van Antoine Griezmann.
Opstelling Duitsland:
Neuer, Howedes, Hummels, Khedira, Schweinsteiger, Ozil, Klose, Muller, Lahm, Kroos en Boateng.
Opstelling Frankrijk:
Lloris, Debuchy, Evra, Varane, Sakho, Cabaye, Valbuena, Benzema, Griezmann, Matuidi, Pogba
LEES OOK:
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht