Vincent Kompany blijft onzeker voor de wedstrijd van de Rode Duivels tegen de Verenigde Staten op dinsdag. Bondscoach Marc Wilmots wil nog afwachten en houdt zijn basisploeg in voorbehoud. "Ik zit met 300 verschillende situaties in mijn hoofd."
De bondscoach gaf eerst wat uitleg over zijn kapitein. "Hij traint twee keer per dag en heeft geen last meer. Hij werkt zijn programma goed af. Maar sowieso blijft hij een groot vraagteken", aldus Wilmots. "Ik zal niemand opstellen die tachtig procent is. Vincent moet honderd procent zijn. We zullen de juiste keuze maken voor speler, team en land." Over Thomas Vermaelen, Moussa Dembélé en Marouane Fellaini leken even onzeker, maar Wilmots veegde dat snel van tafel.
Vanaf de 1/ste finale kunnen er penalty's getrapt worden op het einde. "Ik heb al een lijstje van zeven spelers die een strafschop kunnen nemen. Mannen als Dries Mertens, Eden Hazard en Kevin Mirallas... Maar ik maak er ook geen doel van om jullie te verrassen met mijn basiself op dit
WK."
LEES OOK:
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’