Liverpool heeft de kans op de eerste de landstitel sinds 1990 levend gehouden door te winnen van Sunderland. Op Anfield was het erg matig van de roodhemden, maar in de problemen kwam Liverpool geen moment. Een kwartier voor tijd werd het nog spannend door de aansluitingstreffer van Sunderland, maar de 2-1 bleef op de borden. Koploper Chelsea is hierdoor tot op één punt genaderd.
Liverpool krijgt de komende weken Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City op bezoek, waardoor er geen misstap mag worden gemaakt tegen de lager genoteerde clubs. Op Anfield had de thuisploeg in de eerste helft weinig te duchten van Sunderland, want de bezoekers hadden ervoor gekozen om een muur op eigen helft op te trekken. Daarom heen mocht Liverpool doen wat het wilde, de scherpte ontbrak echter om met een snelle combinatie door te komen. Er was dan ook lange tijd geen enkele kans te noteren.
Vlak voor rust leek Suarez eindelijk door te breken, maar hij werd op de rand van het strafschopgebied gestuit door Santiago Vergini. De Argentijn kreeg slechts geel, tot ongeloof van
The Reds. Toch leverde het de 1-0 op. Steven Gerrard krulde de vrije trap de bovenhoek in. Na de pauze leek de partij daarna heel snel beslist. In de derde minuut na de onderbreking speelde Liverpool de bal weer rond. Daniel Sturridge vond dat getreuzel voldoende en vond met een fraai schot de verre hoek.
Liverpool bleef de bal rustig in de ploeg houden en het was wachten op meer doelpunten. Die bleven uit en daardoor kon Sunderland pardoes terug komen in de partij. Met nog een kwartier op de klok kreeg de ploeg een corner, waarbij de defensie van Liverpool niet goed stond op te letten. Sung-Yong Ki stond dan ook helemaal vrij bij de tweede paal voor 2-1. Het zorgde voor een rommelig laatste kwartier, waarbij Liverpool het heft volledig uit handen gaf. De gelijkmaker kwam echter niet meer.
Scoreverloop:
1-0 (39’) Steven Gerrard
2-0 (48’) Daniel Sturridge
2-1 (76’) Sung-Yong Ki