Standard kan woensdagavond de tweede Belgische ploeg worden dat zal overwinteren in Europa. Daarvoor moeten de Rouches wel voorbij Hannover 96, de huidige nummer acht van de Bundesliga, geraken. Ondanks het uitstekende vormpeil van Standard tempert trainer José Riga de verwachtingen.
Afgelopen vrijdag moest Standard nog tot in de slotminuten bibberen om de driepunter tegen KV Mechelen te pakken. Riga beseft dat het tegen Hannover anders zal moeten. "Als het goed loopt, sluipt er nog te vaak een gebrek aan organisatie en concentratie in onze ploeg", weet de oefenmeester. "Een sterke ploeg uit de Bundesliga zoals Hannover straft dat altijd af. We zullen echt op de top van ons kunnen moeten spelen om na vanavond al te kunnen overwinteren."
Bij een eventuele kwalificatie kan men in de Luikse wandelgangen zelfs dromen van groepswinst. "We spelen in de eerste plaats om ons nu al te plaatsen voor de volgende ronde. De rest is bijzaak", benadrukt Riga. "Ons kwalificeren, daar gaat het om, en als dat lukt, kunnen we ons nog concentreren op de groepswinst."