De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is het stilaan D-Day voor een aantal ploegen. Zo beleven enkele BV's mogelijk een nieuw sprookje, terwijl een reeks lager een zinderend slot wacht. Wie heeft de beste papieren in de Vlaamse reeksen?
LEES OOK: Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'
Promotie met of zonder slagroom?In Eerste Nationale staat Sporting Hasselt al een heel seizoen bovenaan. De club van BV-voorzitters Sam Kerkhofs en Rik Verheye kende echter na de winterstop een ferme inzinking. Hierdoor sloop de concurrentie dichterbij en is vooral Knokke nog niet uitgespeeld. met nog twee speeldagen te gaan heeft de kustploeg drie punten achterstand op 'De Spor'.
De Hasseltse club trekt richting Houtvenne, terwijl Knokke het in eigen huis opneemt tegen KVK Tienen. Als beide ploegen winnen is de club van Verheye-Kerkhofs 'virtueel' kampioen. Ze hebben immers een positief doelsaldo van... 43 doelpunten meer dan hun concurrent. Bij verlies van de spor en winst van Knokke wacht nog een nagelbijter op de slotspeeldag. Knokke vroeg echter geen licentie aan, Hasselt wel (die nog moet toegekend worden). Wacht er promotie met of zonder slagroom voor de cultclub?
Vannieuwkerke opnieuw aan zet
In de tweede amateurreeks doet promovendus KVDO, de club van Karl Vannieuwkerke en de opvolger van KV Oostende, het al een heel seizoen uitstekend. Lang leek de kustploeg mee te doen voor de titel, tot er een mindere periode kwam. Het zorgde zelfs voor een pijnlijk trainersontslag. Mandel United liep weg en kon vorig weekend al de titel pakken.
In het slot van de partij tegen Oostkamp stond het 1-1 toen de wedstrijd plots werd stilgelegd. Een racisme-incident, waarbij Alessio Staelens (Mandel en zoon van Lorenzo) beticht werd van wansmakelijke woorden. Zo blijft het verschil tussen beide ploegen voorlopig drie punten. Dit weekend kan Mandel het kampioenschap grijpen als het één punt pakt op bezoek bij Kalken, in het slechtste scenario (verlies Mandel en winst van KVDO) volgt mogelijk nog de titel voor de groene tafel.
Nog meer spanning is er in de B-reeks. Daar vechten SK Heist en Londerzeel voor de beker met de grote oren. Met nog twee speeldagen te gaan hebben beide ploegen evenveel punten. Het programma van beide ploegen is gelijkaardig, al heeft Heist wel een doelsaldo dat een pak beter is dan de Vlaams-Brabantse ploeg.
Seth De Witte droomt van kampioenschap
In de derde amateurreeks is Overijse al een tijdje zeker van de titel in de A-reeks, meer spanning is er in de B-reeks. Daar vochten Wilrijk (met onder meer ex-KVM speler Seth De Witte) en De Kempen lange tijd zij aan zij voor het kampioenschap.
Op de vorige speeldag verloor Wilrijk echter verrassend van Zwarte Leeuw. Met nog twee speeldagen te gaan hebben de Kempenaren een voorsprong van vier punten op de Antwerpse club. Dit weekend staan beide ploegen wel nog tegenover mekaar: zorgt Wilrijk nog voor een sensationeel slot?
Maarten Coenen