Anderlecht in de sh*t: "Het is gewoon verschrikkelijk!"

door
Anderlecht in de sh*t:

Sportief kende Anderlecht een absolute topweek. De recordkampioen vocht zich voorbij Antwerp naar de bekerfinale, een paar dagen later klopte het The Great Old ook in de eigen competitie. Extrasportief zat er echter een 'geurtje' aan die zege.

LEES OOK: Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Sportieve rust met Turks hapje

Paars-Wit lijkt door de overwinning tegen Antwerp zo goed als zeker van de Champions' Play-Offs, begin mei mag het ook aantreden in de bekerfinale. Deze week wacht tussendoor nog een fraai Europees hapje met het Turkse Fenerbahce.

Relatieve rust dus bij de recordkampioen, het is ooit anders geweest. Toch zijn er buiten het veld de nodige problemen en die zijn van een heel 'aparte' aard.

"De ammoniakgeur is niet te harden"

Zo klagen verschillende supporters vandaag de toestand aan van de urinoirs. "De staat van de pissijnen aan onze kant buiten het stadion is verschrikkelijk", geef Simon Steverlinck aan bij VRT NWS. "Die worden niet meer geledigd, en als ik via ingang 6 het stadion binnenga, komt de ammoniakgeur me tegemoet." Er zouden verschillende meldingen geweest zijn bij de club, al kwam er geen oplossing.

Simon staat duidelijk niet alleen met zijn mening, op X worden regelmatig beelden gedeeld van de erbarmelijke toestand van sommige urinoirs/WC in en rond het Lotto Park.

Supporters en Club lijnrecht tegenover mekaar

Volgens de woordvoerder van Anderlecht, Mathias Declercq, is het allerminst de bedoeling dat deze WC's nog gebruikt worden. "Die urinoirs zijn daar in het verleden tijdelijk geplaatst omdat er nood was aan extra toiletten. Maar met de opening van de fanzone in tribune 3 zijn deze toiletten niet meer nodig. De fanzone biedt plaats aan een 30-tal zittoiletten en 40 urinoirs en de sanitaire capaciteit is zo gevoelig verhoogd. De bedoeling is dat de tijdelijke toiletten en de betonblokken zo snel mogelijk weggehaald worden, maar in tussentijd moeten supporters daar dus niet meer urineren. Er zijn voldoende alternatieven in het stadion."

Een uitleg die op een koude steen valt bij Steverlinck. "Sinds wanneer zijn betonnen platen een universeel teken dat iets niet gebruikt mag worden?", vraagt hij zich af. "Dan hangen ze daar beter rode linten of een verbodsbord. Maar die toiletten staan er zoals ze er vroeger stonden, en ze worden dan ook gebruikt zoals ze vroeger werden gebruikt." Zo zit er toch een haar in de boter tussen fans en de club.

Schiet de club hier stevig tekort?

Meest recent

Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

632
632
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

236
236
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1626
1626
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

134
134
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

121
121
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

141
141
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

164
164
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

119
119
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

1413
1413
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

266
266
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

234
234
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

85
85
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

173
173
Nainggolan privé gefileerd: vriendin onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

180
180
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

156
156
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

164
164
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

430
430
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

202
202
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

63
63
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

815
815
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

257
257
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

476
476
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

320
320
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

27
27
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

422
422

Meer sportnieuws