Amateurclubs krijgen mokerslag van Voetbalbond: 'Bloedbad'

door
Amateurclubs krijgen mokerslag van Voetbalbond: 'Bloedbad'

Dreigt er een financieel bloedbad in ons amateurvoetbal? Een recente beslissing van Voetbal Vlaanderen zorgt alvast voor heel wat onrust bij tal van kleinere clubs. Vooral de jeugdspelers lijken het slachtoffer te worden van een behoorlijk dramatische communicatie.

LEES OOK: Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

Billijke vergoeding wordt financiële mokerslag

Voor alle spelers die zijn aangesloten binnen onze voetbalclubs, moet er logischerwijs een vergoeding betaald worden aan Voetbal Vlaanderen. Voor jeugdspelers ging dit doorgaans om bedragen tussen de 4 en 7,5 euro.

Zopas kwam er echter het nieuws vanuit de bond dat deze bijdragen gevoelig zullen stijgen. Op zich niet verwonderlijk dat er een indexatie komt, alleen is de stevige verhoging en de dramatische communicatie een doorn in het oog van veel (kleinere) clubs.

Zo worden bepaalde bedragen zowat verdubbeld en... gaat dit al in op 1 juli. Behoorlijk hallucinant, aangezien veel clubs uiteraard hun lidgelden al hebben vastgelegd voor komend seizoen en dus vaak de extra kost uit eigen zak moeten betalen.

Ex-bondsvoorzitter haalt zwaar uit

Onder meer François De Keersmaecker, voormalig bondsvoorzitter en huidige sterke man bij Racing Mechelen (2de amateur) haalde zwaar uit bij GVA. “De timing is ongelukkig. De clubs worden voor een voldongen feit gesteld. Als we dit vroeger hadden geweten, hadden we dit kunnen meenemen in onze berekeningen voor volgend seizoen.”

Ook de 'slechte werking' van de voetbalbond is voor veel clubs een wel heel duidelijke oorzaak. “Daar wordt met geld gegoocheld. Er is geen transparantie over de werking. Hoeveel mensen werken er? Wat gebeurt er? Ik heb het gevoel dat we nu moeten opdraaien om hun financiële putten te dichten”, zo klinkt het bij een voorzitter van een club uit tweede provinciale. Het lijkt er alvast niet op dat Voetbal Vlaanderen de beslissing nog zal terugdraaien.

Schandalige beslissing?

Meest recent

Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

529
529
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

234
234
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

92
92
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

226
226
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

1077
1077
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

66
66
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

181
181
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

509
509
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

145
145
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

367
367
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

158
158
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

347
347
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

89
89
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

246
246
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

409
409
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

318
318
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

261
261
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

62
62
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

186
186
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

444
444
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

85
85
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

1623
1623
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

211
211
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

492
492
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

70
70

Meer sportnieuws