Peter Vandenbempt haalt ongezien hard uit: "Ben ik besmettelijk?"

door
Peter Vandenbempt haalt ongezien hard uit:

Peter Vandenbempt is met zijn 57 jaar ondertussen één van de éminence grise onder de Belgische voetbaljournalisten. De populaire commentator maakte al heel wat generaties Rode Duivels mee maar trekt nu toch hoge ogen en haalde in een interview snoeihard uit.

LEES OOK: Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Jonge regent maakt fikse carrièresprong

Aanvankelijk leek er voor Vandenbempt een andere carrière weggelegd dan die van journalist. De man studeerde immers af als regent Engels-geschiedenis en godsdienst. Hij gaf ook even les, tot hij aan de slag ging bij voetbalmagazine en nadien koos voor de toenmalige BRT.

Vandenbempt werd aanvankelijk vaak ingezet voor de radio maar in de loop der jaren kwam hij ook steeds meer aan bod als verslaggever op televisie. Ondertussen valt zijn sterm en gezicht niet meer weg te denken bij onder meer de VRT, Belgacom TV en Eleven.

"Het is er niet meer"

Bovenal is Vandenbempt ook de vaste volger geworden van de Rode Duivels. Al gaat dit duidelijk minder vlot dan vroeger. "Vrijblijvende babbels met de Rode Duivels lukken niet meer. Op zich is dat geen probleem maar dan moet er toch een minimum aan respect zijn en dat is er nu vaak niet", zo klonk het hard bij Humo.

“Ik heb het al vaak meegemaakt dat onze bus, wanneer we met dezelfde vlucht vlogen als de spelers, met de deuren dicht op het tarmac moest blijven staan tot alle spelers ingestapt waren. Daarna mochten wij, achteraan, het vliegtuig op. Om alle contact te vermijden. Leg me eens uit waarom dat nodig is. Ik ben toch niet besmettelijk? Ik ga ook echt niemand een trap geven in het passeren. Ik ben te oud om zo behandeld te worden. Dan reis ik liever alleen.”

Gelukkig kan Vandenbempt zich wel nog uitleven bij onder meer de CL-wedstrijden. Met partner in crime Gert Verheyen heeft Vandenbempt trouwens een uitstekende band op en naast het terrein, de twee delen regelmatig foto's en video's van hun avonturen bij Europese trips.

Is alles veel te strikt geregeld binnen de voetbalwereld tegenwoordig?

Meest recent

Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

92
92
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

74
74
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

143
143
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

514
514
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

98
98
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

44
44
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

435
435
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

288
288
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doet zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

327
327
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

143
143
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

562
562
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

382
382
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

62
62
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

55
55
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

88
88
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

360
360
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

880
880
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

530
530
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

618
618
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

206
206
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

119
119
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

412
412
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

280
280
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

264
264
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

220
220

Meer sportnieuws