In de Brusselse correctionele rechtbank is maandagochtend het proces begonnen rond Zheyun Ye. De Chinees staat terecht omdat hij in de periode 2004-2006 1,6 miljoen euro zou hebben uitgegeven aan het vervalsen van wedstrijden in de Belgische competitie. Onder meer Lierse SK en La Louvière zouden betrokken geweest zijn.
Naast Ye zijn er nog 31 mensen en een Luxemburgse vennootschap verdacht. Onder hen zijn onder meer Pietro Allata, Cliff Mardulier, Gilbert Bodart, Olivier Suray, Filippo Gaone en Laurent Denis maandag aanwezig in de rechtbank. Ye zelf werd er voorlopig nog niet gespot. De aanklachten gaan van private omkoping, lidmaatschap van een criminele organisatie, witwassen tot afpersing.
Olivier Martins, de advocaat van Allata en Bodart gaf maandag al zijn mening. "Allata hoopt dat hij nu eindelijk de kans zal krijgen om zijn aandeel in de feiten toe te lichten. Dat aandeel is zeer beperkt geweest en hij had geen andere keuze dan mee te draaien in het systeem. Hij werd onder zeer zware druk gezet en stond zowat met het mes op de keel."