Borussia Dortmund lijkt niet meer te hoeven rekenen op het kampioenschap. De club won zaterdagmiddag de thuiswedstrijd tegen FC Augsburg niet (2-2) en loopt momenteel veertien punten achter op koploper Bayern München. Voor Gertjan Verbeek was er daarentegen wel goed nieuws. 1. FC Nürnberg boekte zijn eerste seizoenszege door met 4-0 van Hoffenheim te winnen, waardoor de Nederlander zich eindelijk kan gaan scheren.
Lang hoefden de supporters niet te wachten op het eerste spektakel van de wedstrijd. Al na zes minuten spelen werd er gescoord. Marco Reus zag dat Sven Bender goed wegliep op het moment dat hij een vrije trap mocht nemen en Reus slaagde erin de bal precies goed te geven. Bender kreeg zijn hoofd tegen de bal en maakte op die manier de openingstreffer. Na de 1-0 bleef de gastheer sterk en kreeg het onder andere via Robert Lewandowski en Henrikh Mkhitaryan kansen. Toch bleef het in de eerst 45 minuten bij één goal.
Na rust kreeg Borussia Dortmund alweer gauw de kans om de score verder uit te breiden. Verhaegh slaagde er echter in het gevaar uit een aanval van de gastheer te halen. Luttele minuten later werd de gelijkmaker gemaakt. Bender, die eerder nog scoorde in het voordeel van de club uit Dortmund, passeerde ditmaal zijn eigen doelman. Het doelpunt betekende echter niet het einde van de wedstrijd. Nuri Sahin zette Dortmund namelijk alweer snel op voorsprong door op knappe wijze een vrije trap binnen te schieten. Ji Dong-Won bepaalde uiteindelijk de score. De Zuid-Koreaan, die slechts twee minuten in het veld stond, kopte een voorzet van André Hahn achter Roman Weidenfeller en bepaalde zo de 2-2 eindstand.
Scoreverloop:
1-0 (06') Sven Bender
1-1 (56') Sven Bender (eigen doelpunt)
2-1 (66') Nuri Sahin
2-2 (72') Ji Dong-Won
Overige uitslagen:
Freiburg – Bayer Leverkusen 3-2
1. FC Nürnberg – Hoffenheim 4-0
VfB Stuttgart – Mainz 1-2
VfL Wolfsburg – Hannover 96 1-3
LEES OOK:
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'