'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

427
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. Gelukkig liepen er ook enkele lichtpunten rond bij de Belgische kampioen. Al betekent dat dan weer slecht nieuws voor een andere speler.

Na de geslaagde campagnes van de voorbije seizoenen, leefde de Belgische landskampioen met de nodige ambitie toe naar de start van de UCL. De League Phase overleven is opnieuw het doel. De kwartfinales halen zijn de natte droom. Een goede start nemen was dus van belang.

LEES OOK: Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Dodelijke eerste helft

De start van de match was echter bijzonder tegenvallend. Club mocht van geluk spreken dat het na een kwartiertje 'maar' 0-1 stond. De ploeg van coach Ivan Leko herpakte zich echter en kwam via Hugo Vetlesen langszij. Maar nog voor het einde van de eerste helft werden opnieuw twee tegendoelpunten geslikt.

Na de pauze kwam Blauw-Zwart beter voor de dag. Het lukte ook de aansluitingstreffer via een strafschop. Meer zat er evenwel niet in: 2-3-eindstand. Niet het resultaat waar men op hoopte. En meteen drie punten kwijt in een thuismatch. Bij de Bruggelingen was dan ook lang niet iedereen op de afspraak.

Uitstekende vista

Anderzijds maakten bepaalde jongens ook een goede beurt. Jan Virgili bijvoorbeeld. De Spanjaard kreeg van coach Ivan Leko zijn eerste basisplaats en bedankte voor het vertrouwen met een fraaie assist. Ook daarnaast was hij goed voor enkele knappe acties en dribbels, waar hij meermaals ook de concrete dreiging aan koppelde.

Analist Marc Degryse is dan ook gecharmeerd. "Virgili begon sterk aan de wedstrijd met veel dreiging en ook zijn tweede helft was uitstekend", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Als je ziet hoe hij zijn tegenstanders voorbij ging, dat zie ik graag. Techniek, snelheid, vista. Dat laatste is zo belangrijk. Virgili is geen winger met oogkleppen, zoals je er veel hebt. Hij ziét het."

Diakhon als slachtoffer

De Spanjaard, die voor zo'n 12 miljoen euro werd overgenomen van RCD Mallorca, bewees dus dat hij over het niveau beschikt dat Club Brugge beoogt. Uiteraard zou het ongepast zijn om nu al van hem de 'nieuwe Christos Tzolis' te maken. Maar een vaste basisplaats is duidelijk in de maak. En dat betekent slecht nieuws voor Mamadou Diakhon. Ondanks enkele doelpunten en assists, kreeg de Malinees de voorbije weken al heel wat kritiek over zich heen. Nu zijn vervanger ook nog eens getoond heeft dat hij het Champions League-niveau aankan, dreigt Diakhon opnieuw voor een poosje naar het achterplan te verdwijnen.

Virgili moet definitief de voorkeur krijgen op Diakhon ...

Meest recent

Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

10
10
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

27
27
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

46
46
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

336
336
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

27
27
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

45
45
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

357
357
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

112
112
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

61
61
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

43
43
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

49
49
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

116
116
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

43
43
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

80
80
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

167
167
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

124
124
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

38
38
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

70
70
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

59
59
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

139
139
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

96
96
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

56
56
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

35
35
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

198
198
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

121
121

Meer sportnieuws