Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De landskampioen en bekerwinnaar namen het tegen elkaar op in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na 90 minuten. In de strafschoppenreeks toonde Union SG zich de beste.
LEES OOK: Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan
Lat en paal bij Club en UnionUnion SG was de beste ploeg in de aanvangsfase. Het was snel gevaarlijk, maar Raul Florucz was er het dichtst bij. Hij trof de paal. Club Brugge begon maar flauwtjes aan de partij, waar niet al te veel tempo in aanwezig was. Club reageerde wel met een kopbal via een hoekschop van Brandon Mechele. Vic Chambaere stond pal.
Club Brugge zag een hoekschop nog op de lat belanden, maar veel animo bracht deze partij zoals verwacht niet. De 0-0 bij de rust was logisch. Kregen we na de pauze meer actie te zien? Het antwoord is 'ja', want Nicolo Tresoldi scoorde al na vier minuten in de tweede helft na een rommelige fase knap de 1-0.
Goals na de rust
Union SG moest aan de bak. Het speelde al bij al een belabberde partij, dat moet dinsdag véél beter tegen Bodo Glimt. Kregen we een reactie te zien van de bekerwinnaar? Niet echt. Het was veel te pover wat zij toonden.
Na 68 minuten eindelijk Union. Darius Olaru zette Yann Sommer aan het werk. Club Brugge behield rustig controle. Ivan Leko moest echter ook zijn Rode Duivels wisselen, want het was hun eerste oefenpot. Hugo Siquet kwam nadien in de ploeg voor Joaquin Seys. Felix Lemaréchal kwam voor Hans Vanaken. En dat betaalde Club Brugge al snel cash, want Kevin McAllister maakte de gelijkmaker: 1-1. Union was voordien al meer komen opzetten.
Ging Union SG er toch nog over? Of won Club? Of kregen we strafschoppen? Het werden penalty's. Daarin toonde Union SG zich de beste met 4-5. Cheveyo Tsawa miste de enige penalty.
Scoreverloop:
- 1-0 (49') Nicolo Tresoldi
- 1-1 (77') Kevin Mac Allister
Claudio Reulens