De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam meteen terugdenken aan zijn eerste passage op Jan Breydel. Maar wie verder kijkt, ziet ook waarom deze terugkeer plots veel minder simpel is dan ze lijkt.
LEES OOK: 'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'
Oude held duikt plots weer op bij ClubClub Brugge zoekt na het afscheid van Simon Mignolet naar een nieuwe nummer één en zo duikt ook een oude bekende weer op in het dossier: Mathew Ryan. De Australiër, intussen 34, heeft een aflopend contract bij Levante, waar zijn overeenkomst afloopt op 30 juni 2026. Al hebben de Spanjaarden wel nog een optie op een extra seizoen.
Ryan is in Brugge uiteraard geen onbekende. Tussen 2013 en 2015 groeide hij bij Club uit tot een publiekslieveling. Club Brugge noemde hem vorig jaar bij zijn terugkeer op Jan Breydel nog “RyanAir”, een verwijzing naar zijn présence in de zestien. In 102 matchen voor blauw-zwart hield hij 37 keer de nul. Hij werd er ook verkozen tot doelman van het jaar.

Zijn passage in Brugge eindigde in 2015 met een transfer naar Valencia voor 7 miljoen euro. Ryan sprak toen over Club als een “warme, familiale club” en “de beste fans van België”. Hij gaf ook toe dat Club er alles aan had gedaan om hem nog een jaar te houden, maar dat hij voelde dat het moment gekomen was om de stap naar Spanje te zetten.
Sindsdien werd Ryan een echte jobhopper. Na Valencia kwamen Genk, Brighton, Arsenal, Real Sociedad, FC Kopenhagen, AZ, AS Roma, RC Lens en nu Levante.
Déze klap maakt Ryan-dossier plots veel gevoeliger
Ryan kwam in de zomer van 2025 toe in Levante, omdat hij met het oog op het WK speelminuten nodig had. Sportief pakte die gok goed uit. Ryan speelde 36 competitiewedstrijden, telkens als basisspeler, en kwam aan 3.240 minuten. Volgens de officiële cijfers van La Liga pakte hij 126 reddingen en stopte hij ook één strafschop.
We noteren ook negen clean sheets, een reddingspercentage van 69,2 procent en geen enkele fout die rechtstreeks tot een doelpunt leidde. In Spanje wordt Ryan niet alleen gezien als lijnkeeper. Zijn profiel past opvallend goed bij wat Club Brugge doorgaans zoekt: rust aan de bal, ervaring en meevoetballend vermogen.
AS schreef in maart zelfs dat Ryan de tweede speler van Levante was met de meeste passes. Alleen verdediger Dela had er toen meer. Trainer Luís Castro omschreef hem bij AS als “heel intelligent” en “een ploegspeler”, iemand die snel begrijpt wat de staf vraagt. Daarnaast heeft Ryan ervaring en présence.
Club Brugge ook in gesprek met oude bekende Mathew Ryan als opvolger voor Simon Mignolet https://t.co/AHvzlpnted pic.twitter.com/d5a41LmOla
— Nieuwsblad Sport (@nieuwsbladsport) June 25, 2026
Ryan ging met Australië naar het WK als ervaren captain, maar werd door bondscoach Tony Popovic naast de ploeg gezet voor Patrick Beach. Fox Sports Australia noemde dat een grote verrassing, zeker omdat Ryan bij Levante net een sterk seizoen had gespeeld. Popovic bleef hem wel “super professional” noemen en benadrukte zijn leiderschap.
Dat is een klap voor zijn status, maar geen bewijs dat hij versleten is. Mark Schwarzer zei bij Football360 dat Ryan volgens hem zelden beter of consistenter in vorm was. Kasper Schmeichel toonde dan weer begrip voor de mentale klap: als doelman zit je al vaak alleen, en dan moet je als captain plots op een andere manier leider zijn.
Club botst op de prijs van oude liefde
Financieel wordt dit geen eenvoudige terugkeer. Volgens Capology is zijn brutoloon bij Levante ongeveer 1,67 miljoen euro per jaar, goed voor ruim 32.000 euro per week. Voor Club Brugge is dat niet onmogelijk, maar het is wel veel voor een doelman van 34 zonder doorverkoopwaarde.
Levante wil hem bovendien niet zomaar kwijt. Cadena SER meldde eind mei dat de Spaanse club Ryan wil houden na zijn sterke seizoen. AS ging begin juni nog verder: Ryan moet zelf beslissen, maar Levante beseft dat het financieel niet met iedereen mee kan. Technisch directeur Héctor Rodas zei aan AS dat de club “geen heel hoge lonen” kan betalen.
Als Ryan betere aanbiedingen krijgt, kan Levante die volgens hem niet zomaar evenaren. Daar ligt de kans voor Club Brugge.Maar blauw-zwart is niet alleen. In Schotland werd Ryan ook aan Celtic gelinkt. Football Insider schreef in april dat Celtic hem op de radar had als mogelijke nieuwe nummer één, al was er toen nog geen contact met Levante.
Olivier Plancke