Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

1657
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. Voor blauw-zwart is dit dossier veel minder simpel dan het lijkt.

LEES OOK: Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Club zoekt meer dan zomaar een nieuwe keeper

Club Brugge wil geen gewone opvolger voor Simon Mignolet. De Limburger was de voorbije jaren veel meer dan alleen een doelman. Hij bracht rust, leiderschap en ervaring in de kleedkamer. Op grote momenten kon Club zich aan hem optrekken. Club wil een doelman met zekerheid, uitstraling en Europese ervaring onder de lat hebben. Maar zo’n keepers liggen niet voor het rapen.

En daarom is Yann Sommer in beeld. Volgens Het Laatste Nieuws sprak Club Brugge al met de Zwitserse doelman, die na zijn vertrek bij Internazionale transfervrij op de markt komt. Op papier zou dat een stunt zijn. Sommer is alweer 37 jaar, maar stond afgelopen seizoen nog in doel bij Inter, waar hij quasi alle wedstrijden speelde.

Club heeft met Nordin Jackers nog een optie in de kern, maar de club lijkt toch te zoeken naar een nieuwe nummer één. Dani van den Heuvel is weg naar OH Leuven. Argus Vanden Driessche wordt intern gezien als een groot talent, maar hem nu al meteen eerste doelman maken, zou een zware gok zijn. Net daarom klinkt het idee van een ervaren keeper voor korte termijn al langer logisch.

Hein Vanhaezebrouck zei eerder bij Tijd voor Voetbal dat Club een overgangsfiguur moet overwegen. Iemand die twee jaar kan keepen, terwijl een jonge doelman verder wordt klaargestoomd. Hij noemde toen Koen Casteels als voorbeeld. Vandaag lijkt Casteels niet haalbaar, Matz Sels blijft een moeilijk dossier, en zo komt Club bij Sommer uit.

Sommer lijkt op Mignolet, maar is het niet

Mignolet en Sommer hebben allebei ervaring, rust en uitstraling. Ze weten wat druk is. Ze speelden allebei op het hoogste niveau en hebben een kleedkamer iets te zeggen. Maar als type doelman zijn ze niet hetzelfde. Mignolet was bij Club vooral een keeper met présence. Groot, sterk, betrouwbaar in zijn zone en mentaal enorm stabiel.

Hij was geen moderne showkeeper, maar wel iemand die wedstrijden kon beslissen. Sommer is anders. Hij is kleiner, explosiever en is sneller op korte afstand. Hij wordt al jaren omschreven als een doelman met sterke reflexen, een scherpe intuïtie en een opvallend goede voeten. Hij gaf ook aan dat opbouwen van achteruit een grote reden was om voor Inter te kiezen.

Sommer is geen gewone doelman

Sommer vertrekt bij Inter omdat zijn contract afloopt en Inter wil de positie van doelman vernieuwen. Namen als Guglielmo Vicario, Ivan Provedel en andere Serie A-profielen doken op in de Italiaanse geruchtenmolen als vervanger voor de 94-voudige Zwitserse international. Italiaanse media meldden dat de club hoogstens nog dacht aan een rol als tweede doelman, mogelijk tegen andere voorwaarden.

Maar Sommer past daar niet voor. Hij wil blijven spelen. Hij heeft nog honger om te spelen en wil eerste keuze zijn. Vorig seizoen bewees hij zijn waarde en toonde hij aan dat hij niet afgeschreven is: 33 basisplaatsen in de Serie A en 15 clean sheets. In de Champions League speelde hij ook tien wedstrijden. Hij moest bij Inter vaak minder reddingen doen dan keepers bij kleinere clubs, omdat Inter weinig kansen weggeeft.

Maar dat maakt zijn job niet altijd makkelijker. Een doelman bij een dominante ploeg moet lang geconcentreerd blijven en er meteen staan op het zeldzame moment dat het nodig is. Sommer heeft dat vaak gedaan. In 2025 werd hij nog uitvoerig geprezen na de Champions League-duels tegen Barcelona. ESPN zette hem toen in de FC 100 bij de beste doelmannen en noemde hem een onderschatte keeper die laat in zijn carrière eindelijk de erkenning kreeg die hij verdiende.

Gratis wordt plots toch héél duur

Sommer is contractloos en dat maakt hem op papier interessant voor Club Brugge. Maar dat wil niet zeggen dat hij automatisch haalbaar is. Integendeel. Capology schat zijn basisloon bij Inter op 3,21 miljoen euro bruto per jaar, goed voor ruim 61.000 euro per week. Andere looninschattingen komen zelfs richting 4 miljoen euro bruto met mogelijke bonussen.

Voor een Belgische club is dat gigantisch. Club Brugge kan ver gaan voor topspelers, zeker als er geen transfersom moet worden betaald, maar een doelman van 37 met zo’n loonpakket blijft een zware operatie. Er komt mogelijk ook tekengeld bij, makelaarskosten en de vraag naar de duur van het contract.

Een contract van één jaar met optie zou voor Club het veiligst zijn. Twee jaar kan ook, omdat het past in het idee van een overgangsfiguur. Maar veel langer heeft weinig zin. Sommer zal niet doen wat Mignolet deed. Mignolet gaf Club jarenlang stabiliteit. Sommer zou met zijn 37 lentes eerder een korte tussenoplossing zijn: topkwaliteit voor korte termijn, maar geen project van lange duur.

Club Brugge is bovendien niet alleen. Sommer werd de voorbije weken ook aan Ajax gelinkt. Volgens Nederlandse en Italiaanse berichten legde Ajax contact met zijn entourage. Ook FC Basel werd genoemd als piste, terwijl Turkse clubs eerder al naar zijn situatie informeerden.

Moet Club Brugge vol voor Yann Sommer gaan?

Meest recent

'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

10
10
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

16
16
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

48
48
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

139
139
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

91
91
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

414
414
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

104
104
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

56
56
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

36
36
PSV ruikt absolute jackpot: “Levert 80 miljoen euro op”

Nederlandse topclubs verkopen nog altijd een stuk duurder dan Belgische. Kijk maar naar PSV en Ajax, ...

96
96
'Benzema en Mahrez weldra ploegmaats in La Liga'

Twee absolute topnamen zouden weldra zomaar opnieuw hun opwachting kunnen maken in La Liga. Volgens ...

59
59
Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

86
86
'Megastunt Mannaert met Zinedine Zidane'

Zinedine Zidane is een van de meest succesvolste trainers die Real Madrid ooit heeft gehad. Bij ...

193
193
Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Stijn Stijnen heeft in de podcast Ongefilterd zijn lof uitgesproken omtrent twee spelers van RSC ...

282
282
Alarmbellen voor Doku: plots groot probleem bij Rode Duivels

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Jérémy Doku. Zijn club Manchester City ...

475
475
'City op instorten: totale exodus in Manchester'

Manchester City staat op instorten. De club werd schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de ...

303
303
Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

176
176
Klopp mist start bij Mannschaft: "Geen topland meer"

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

91
91
Albert tipt van Bommel: sterkhouder naast ploeg bij Duivels?

De Rode Duivels zijn sterk aan hun nieuw hoofdstuk onder bondscoach Mark van Bommel begonnen. Maar ...

117
117
Van Bommel verliefd op bankzitter: De Bruyne vliegt eruit

Mark van Bommel heeft bij de Rode Duivels zijn nieuwe lieveling al gevonden. In Rome pakte die de ...

426
426
Rode Duivel klopt op poort: "Kwaliteiten voor basisspeler"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

307
307
Opstelling Duivels: Van Bommel voert cruciale wissels door

De Rode Duivels staan maandagavond voor een flinke uitdaging in de Nations League. Zo komt het ...

375
375
Fransen prikken naar Duivels: "Blij dat hij er niet bij is"

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

255
255
Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

189
189

Meer sportnieuws