Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

100 stemmen
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met Vítor Bruno een coach aangesteld met verleden dat nog altijd zwaar nazindert. Hij heeft ervaring, maar brengt ook ambras en miserie die paars-wit zich niet zomaar kan veroorloven.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Anderlecht kijkt naar trainer met stevig randje

Vítor Bruno is neergestreken in Neerpede. De 43-jarige Portugees is onbekend in België, maar in Portugal kent iedereen hem als de man die jarenlang naast Sérgio Conceição stond bij FC Porto. CEO Kenneth Bornauw zei eerder al dat de nieuwe coach langer moet blijven dan het gemiddelde van elf maanden in de Jupiler Pro League.

De club zocht iemand die dicht bij de spelers staat, zelf trainingen voorbereidt en leidt, en tactisch sterk genoeg is om een duidelijke lijn door te trekken. Bruno deed enorm veel ervaring op als assistent-coach van Sérgio Conceição.

De twee werkten jarenlang samen bij onder meer Olhanense, Académica, Braga, Vitória Guimarães, Nantes en vooral FC Porto. Daar was Bruno vanaf 2017 een vaste pion in de technische staf. In die periode won Porto drie landstitels, vier Portugese bekers, drie Supercups en een Ligabeker.

Geen gewone assistent, maar ook geen veilige keuze

Bij Porto werd hij niet gezien als een gewone assistent. Toen de club hem in juni 2024 promoveerde tot hoofdtrainer, had Bruno de ploeg al zeventien keer geleid wanneer Conceição geschorst was of ontbrak. Zijn balans: vijftien zeges en twee gelijke spelen.

Ook in de Portugese pers leefde al langer het idee dat Vítor Bruno klaar was voor een eigen project. Record omschreef hem al in 2022 als een assistent die “meer dan klaar” was om zelf hoofdcoach te worden. De krant noemde hem de rechterhand van Conceição, maar bracht hem tegelijk als iemand die op termijn uit zijn schaduw moest stappen.

Voetballend heeft Bruno duidelijk dezelfde visie als Conceição:intensiteit, verticale dreiging, agressie in de duels, druk na balverlies en veel aandacht voor veldbezetting. Geen puur frivool voetbal dus en geen voetbal om de bal te willen hebben en te combineren. Zijn ploeg moet energie uitstralen, vooruit durven spelen en snel reageren in de balrecuperatie.

Maar Bruno probeerde bij Porto wel meer controle in te bouwen en rust te vinden dan onder Conceição. Het idee was duidelijk: de intensiteit van het Porto van Conceição behouden, maar iets meer structuur en controle toevoegen.

Sibierski wil bij Anderlecht net een ploeg die hard werkt, maar tegelijk opnieuw herkenbaar en dominant voetbalt. Bij zijn voorstelling sprak de Franse sportief directeur over spelers met “onberispelijke discipline” die “dominant voetbal nastreven, met en zonder bal”. Techniek alleen volstaat niet meer. Anderlecht wil spelers en trainers die dagelijks de lat hoger leggen.

Porto-avontuur eindigde in open oorlog

Er is ook een grote ‘maar’: Vítor Bruno hield het bij Porto amper een half jaar vol. In januari 2025 werd hij ontslagen toen Porto derde stond na achttien speeldagen en de relatie met sommige spelers was verzuurd geraakt na de uitschakeling in de Ligabeker tegen Sporting. Vooral de clash met Pepê op werd in Portugal breed opgepikt.

Na de nederlaag tegen Gil Vicente kreeg Bruno de vraag waarom de Braziliaan niet in de selectie zat. Hij stelde dat Pepê er niet bij was “omdat hij dat zelf niet wilde”. Bruno suggereerde daarmee dat Pepê zichzelf buiten de groep had geplaatst. Pepê reageerde vervolgens furieus op Instagram. Volgens hem had Bruno hem uit de training gehaald omdat hij te hard had gescoord in een kleine goal.

Hij stelde ook dat hij een hele week alleen rond het veld moest trainen. Pepê gaf toe dat hij in een mindere periode zat en beter moest presteren, maar ontkende dat hij de club of de groep niet respecteerde.

De breuk bij Porto was pijnlijk. Record meldde dat supporters hem na de nederlaag bij Gil Vicente zwaar viseerden. Er waren witte zakdoeken, spreekkoren en openlijke druk op voorzitter André Villas-Boas om in te grijpen. Een dag later was het voorbij. Zijn eindbalans als Porto-coach: 29 wedstrijden, 18 zeges, 3 gelijke spelen en 8 nederlagen.

Ook rel met Conceição blijft aan hem kleven

Ook de persoonlijke controverse rond Conceição blijft aan hem kleven. Toen Bruno in 2024 Porto overnam, voelde Conceição zich gepasseerd. In een interview met TVI zei Conceição dat Bruno hem wel had verteld dat hij zijn eigen weg als hoofdtrainer wilde gaan, maar niet dat dit bij Porto zou zijn. Bruno zelf probeerde die rel bij zijn voorstelling te temperen.

Hij gaf toe dat de dertien jaar met Conceição sporen hadden nagelaten en noemde het moeilijk om over die periode te spreken. Niet alleen omdat ze professioneel zo belangrijk was, maar ook omdat de band persoonlijk zwaar woog. Bruno wilde op eigen benen staan, maar deed dat meteen op de gevoeligste plaats denkbaar.

Sinds zijn ontslag bij Porto bleef Bruno wel in beeld bij verschillende clubs. A Bola meldde kort na zijn vertrek dat Botafogo hem op een lijst met mogelijke trainers had gezet. Later schreef Record dat ook Besiktas hem op de shortlist had staan en dat Bruno openstaat voor een buitenlands avontuur. Die vindt hij nu dus bij Anderlecht.

Doet Anderlecht een goede zaak door de omstreden Vitor Bruno aan te stellen?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

8
8
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

16
16
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

36
36
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

78
78
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

54
54
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

81
81
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

353
353
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

189
189
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

365
365
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

744
744
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

104
104
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

204
204
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

377
377
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

347
347
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

572
572
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

929
929
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

151
151
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

999
999
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

226
226

Meer sportnieuws