Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

208 stemmen
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog altijd niet uitgeschakeld voor de groepswinst, maar de opdracht is stevig veranderd. België moet winnen, hopen op hulp én mogelijk ook stevig uithalen tegen Nieuw-Zeeland.

LEES OOK: Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

Droomgroep wordt plots rekenwerk

De Rode Duivels staan na twee speeldagen plots derde in groep G. Dat klinkt dramatisch, en na twee gelijke spelen tegen Egypte en Iran is het dat ook. De groep die vooraf als ideale start werd gezien, is na twee wedstrijden een pak minder comfortabel geworden. Egypte staat na de 3-1 winst tegen Nieuw-Zeeland op vier punten.

Iran blijft op twee punten staan, België ook. Nieuw-Zeeland blijft laatste in de stand met één punt. Iran staat tweede, omdat het meer doelpunten maakte. De Rode Duivels hebben na de 1-1 tegen Egypte en het gelijkspel tegen Iran amper één keer gescoord. In een groep waarin vooraf vooral over groepswinst en een gunstige route werd gesproken, is dat bijzonder pijnlijk.

Van groepswinst naar schaamtegevoel

Het Nieuwsblad was na Iran hard. Ludo Vandewalle sprak van “alweer een teleurstelling” en noemde de Belgische prestatie “slecht” en “onvoldoende”. Ook Het Laatste Nieuws spaarde de ploeg niet. Niels Poissonnier vatte de Belgische start samen als “honteux” en noemde twee op zes tegen Egypte en Iran “onaanvaardbaar”. Dat botst hevig met de verwachtingen van voor het toernooi.

Peter Vandenbempt was in Sporza Daily bijzonder duidelijk: “Je moet gewoon eerste worden in die groep, zo eenvoudig is het.” Over Iran klonk zelfs dat België “het telraam” mocht bovenhalen. Maarten Vangramberen noemde groep G in HUMO dan weer “de zwakste poule van allemaal” en zag een relatief simpel pad richting kwartfinale.

Zo kan België toch nog eerste worden

België is nog niet uitgeteld voor de eerste plaats en de bijhorende groepswinst. Maar de opdracht is veel zwaarder geworden. De Rode Duivels moeten sowieso winnen van Nieuw-Zeeland. Zonder zege is groepswinst onmogelijk. Daarna hangt alles af van de wedstrijd Egypte-Iran. Wint Egypte die match, dan is de eerste plaats definitief weg.

Dan kan België met een zege tegen Nieuw-Zeeland hoogstens tweede worden. Speelt Egypte gelijk tegen Iran, dan kan België nog naast Egypte komen op vijf punten. Alleen heeft Egypte dan een beter doelpuntensaldo (+2). België staat op nul. Een kleine Belgische zege volstaat dan niet meer . De Rode Duivels moeten niet alleen winnen, maar liefst ook ruim winnen.

Elk doelpunt kan plots loodzwaar wegen

Wint Iran van Egypte, dan kan ook Iran op vijf punten komen. In dat geval moet België Iran voorbij op doelsaldo en gemaakte doelpunten. Omdat België en Iran onderling gelijk speelden, kan elk doelpunt tegen Nieuw-Zeeland plots tellen. Dat is de nieuwe realiteit: België speelt niet meer alleen om drie punten, maar ook om het doelpuntensaldo.

Tweede worden is eenvoudiger. Bij winst tegen Nieuw-Zeeland is België sowieso geplaatst en wordt het minstens tweede, tenzij het toeval de Rode Duivels alsnog naar de eerste plaats duwt. Bij een gelijkspel wordt het lastiger. België komt dan op drie punten. Tweede worden kan dan alleen nog onder gunstige omstandigheden, vooral als Egypte Iran klopt. Bij verlies tegen Nieuw-Zeeland wordt het rampscenario pas echt concreet.

Geloof jij nog dat de Rode Duivels groepswinnaar worden?

Meest recent

Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

55
55
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

54
54
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

131
131
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

227
227
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

208
208
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

458
458
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

136
136
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

159
159
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

329
329
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1398
1398
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

139
139
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

167
167
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

118
118
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

81
81
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

200
200
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

264
264
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

191
191
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

313
313
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

408
408
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

229
229
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

134
134

Meer sportnieuws