TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

143 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE. 

LEES OOK: 'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Jupiler Pro League

Anderlecht moet deze zomer vrijwel zeker afscheid nemen van Nathan De Cat, maar zou weleens een pak minder kunnen vangen dan gehoopt. Het goudhaantje wil bij zijn nieuwe club vooral spelen en zou daarom de voorkeur geven aan clubs als Paris FC of Hoffenheim. Dat zijn echter geen clubs die de verhoopte jackpot van minstens 25 miljoen euro zullen betalen.

Bij Club Brugge begint er ook één en ander te bewegen. Zo lijkt een eerste aanwinst stilaan binnen te zijn. Club zou Sporting CP aftroeven in de strijd om Cheveyo Tsawa en op enkele details na lijkt zijn transfer bijna rond. De 19-jarige Zwitser zou voor 5 miljoen euro overkomen van FC Zürich.

Daarnaast zou Club ook nog zijn zinnen gezet hebben op Pablo Garcia. De 20-jarige flankaanvaller werd in het recente verleden ook al genoemd bij Anderlecht en wacht nog op zijn grote doorbraak bij Real Betis. Desondanks zijn heel wat clubs geïnteresseerd en verwachten de Spanjaarden een transfersom van 8 à 9 miljoen euro.

Een ander target lijkt geschrapt te mogen worden. Club waagde de voorbije dagen nog een poging voor Abubacarr Sidi Kinteh, een 19-jarige verdediger die de voorbije maanden indruk maakte bij Tromsø. De piepjonge Gambiaan zou echter kiezen voor een transfer naar het Saudische Al-Ahli.

Er komt ook alsmaar meer duidelijkheid over welke trainers straks aan het roer zullen staan in de JPL. Bij Charleroi is de keuze gevallen op Mario Kohnen, die na goede play-offs mag aanblijven als T1. SK Beveren zou dan weer op het punt staan om een kans te geven aan de Nederlander Tim Bakens, die afgelopen seizoen nog assistent was bij PEC Zwolle.

Buitenland

Bayern München is druk in de weer op de mercato en lijkt dicht bij een belangrijke transfer te staan. Het ziet er alsmaar meer naar uit dat Nathaniel Brown snel zijn handtekening zal zetten. De 22-jarige linksachter, die basisspeler is bij Duitsland op het WK, moet voor 55 miljoen euro overkomen van Eintracht Frankfurt.

Voor Jari De Busser is ook een transfer in de maak. De Belgische doelman staat op het punt om Go Ahead Eagles te verruilen voor AZ. De Nederlandse subtopper zou een mondeling akkoord bereikt hebben over de transfersom en was er ook met De Busser zelf al uit.

Real Madrid blijft ook zeer druk in de weer. Woensdag pakten ze nog uit met de komst van Bernardo Silva, die transfervrij weggehaald wordt bij Manchester City en voor twee jaar tekende. Een dag later volgde ook nog Ibrahima Konaté, die eveneens gratis komt van Liverpool.

Zal Anderlecht nog meer dan 20 miljoen voor De Cat krijgen?

Meest recent

Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

3
3
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

8
8
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

44
44
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

143
143
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

64
64
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

134
134
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

129
129
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

21
21
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

194
194
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

89
89
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

156
156
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

114
114
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

259
259
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

36
36
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

167
167
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

106
106
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

228
228
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1205
1205
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

109
109
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

304
304
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

391
391
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

357
357

Meer sportnieuws