‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

1257
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club Brugge volgt immers hetzelfde transferdossier en net daardoor kan dit transferdossier plots een stevige strijd worden. En goedkoop wordt het zeker niet.

LEES OOK: Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

Anderlecht wil toeslaan, Club kijkt mee

Anderlecht heeft opnieuw zijn oog laten vallen op Fabio Baldé, de snelle flankaanvaller van Hamburger SV. Twee jaar geleden was hij al eens een optie voor Sporting, toen was hij nog een jong talent uit de tweede ploeg van HSV en leefde het idee om hem eventueel nog bij de Futures te stallen. HSV hield hem toen liever bij zich om hem rustig in te passen in de A-kern. Intussen is de situatie helemaal anders: Baldé speelt bij de eerste ploeg, ligt er nog tot 2029 onder contract en wordt gevolg door clubs uit Duitsland, Nederland, België en Portugal. Het is duidelijk dat het dossier van Baldé vandaag een pak duurder en complexer is geworden in vergelijking met twee jaar geleden.

De interesse van Anderlecht in Baldé is logisch. Volgens Duitse bronnen is de paars-witte interesse zelfs concreet. De flanken waren dit seizoen dun bezet en Coba da Costa lijkt na zijn huurperiode niet te blijven in het Lotto Park. Anderlecht zoekt een nieuwe flankspeler met snelheid, diepgang en met doorverkoopwaarde. Baldé past perfect in dat profiel, maar financieel wordt een snelle deal allerminst vanzelfsprekend. Baldé is geen titularis bij HSV, maar toch wil de club hem niet zomaar laten gaan.

Veel geld voor een groot vraagteken

HSV zou namelijk mikken op 8 tot 10 miljoen euro, een bedrag dat ver boven zijn marktwaarde ligt. FootballTransfers spreekt zelfs over een totaalbedrag met bonussen dat richting 13 à 14 miljoen kan stijgen. Dat is bijzonder veel geld voor een speler die dit seizoen amper statistieken haalde. Maar zijn snelheid en explosiviteit maken hem voor veel clubs interessant. Baldé klokte in de Bundesliga af op een topsnelheid van 35,4 km/u. Daarnaast is hij sterk, is hij dribbelvaardig en brengt hij diepagn. Precies het soort winger dat Anderlecht al langer mist.

Baldé krijgt kansen bij HSV, maar hij brak er nog niet volledig door. Vorig seizoen leek hij even op weg naar een echte doorbraak, maar dit jaar bleef zijn bijdrage beperkt: iets meer dan 400 minuten, één assist, geen goals. Door blessures bouwde hij ook een achterstand op tegenover zijn concurrenten. Coach Stefan Kuntz benadrukte dat jonge spelers zo’n achterstand niet zomaar wegwerken. Dat maakt Baldé tegelijk aantrekkelijk én risicovol. Hij heeft duidelijk talent, maar is nog geen afgewerkt product. Zijn snelheid en kracht zijn er, maar zijn beslissende acties moeten nog groeien.

Club Brugge maakt het Anderlecht lastig

Een definitieve transfer van 8 tot 10 miljoen lijkt in elk geval onbetaalbaar te zijn voor Anderlecht. Een huurtransfer met een aankoopoptie zou logischer zijn, maar het is onzeker of HSV daarin wil meegaan. Door zijn lange contract heeft de Duitse club alle troeven in handen. Bovendien is Anderlecht niet de enige kandidaat. Club Brugge volgt hem ook, net als PSV, Porto, Benfica, Sporting en enkele Duitse clubs. Vooral de Portugese topclubs zijn gevaarlijke concurrenten: Baldé is Portugees jeugdinternational en een terugkeer naar zijn roots kan aantrekkelijk zijn.

Toch heeft Anderlecht ook argumenten. Bij Sporting kan hij sneller een belangrijke rol krijgen in vergelijking met grotere clubs. Het businessmodel van Anderlecht is net gefocusd om jonge spelers te ontdekken die elders nog niet volledig zijn doorgebroken.

Wie moet deze transferstrijd winnen?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

93
93
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

42
42
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

233
233
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

91
91
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

106
106
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

148
148
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

91
91
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

356
356
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

129
129
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

623
623
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

247
247
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

394
394
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

411
411
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

601
601
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

187
187
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

109
109
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

256
256
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

503
503
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

890
890
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

817
817
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

999
999
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

819
819
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

502
502
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws