'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

door
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de eerste plichtplegingen achter de rug zijn, kan Antoine Sibierski er ook echt invliegen. Want er ligt nog een pak werk op de plank voor de opvolger van Olivier Renard.

De zoektocht naar een nieuwe sportief architect heeft een poosje geduurd, maar Sibierski stond al langer op de radar bij de Brusselaars. Hij leverde dan ook goed werk als sportief directeur bij ESTAC Troyes. De 51-jarige bouwde er een ploeg die zich afgelopen weekend op overtuigende wijze tot kampioen kroonde in de Ligue 2.

In dat proces trok hij bovendien verschillende spelers aan voor beperkte bedragen, die straks zullen vertrekken met een pak winst. Anderlecht hoopt dan ook dat hij dit in Brussel kan herhalen en de gevallen recordkampioen eindelijk weer op het goede spoor zet. Daarvoor zal hij in de komende weken al vol aan de bak moeten.

LEES OOK: 'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

Drukke zomermercato

Sibierski zal van de resterende wedstrijden in de Champions' Play-Offs en de bekerfinale gebruik maken om een grondige evaluatie te maken. Van coach Jérémy Taravel bijvoorbeeld. Al lijkt het nu al een uitgemaakte zaak dat de nieuwe sportief directeur straks een eigen trainer zal aanstellen. Voor Taravel wordt allicht een andere functie gezocht.

Eenmaal dat dossier van tafel is, kan Sibierski zich op de mercato storten. Want ook dat betreft zal hij zijn handen meer dan vol hebben. Verschillende spelers staan immers op vertrekken of komen in aanmerking voor een transfer. Daartegenover is er na een matig seizoen nood aan een extra kwaliteitsinjectie op verschillende posities.

Bescheiden budget

Volgens La Dernière Heure kreeg de Fransman dan ook een duidelijke eerste transferopdracht mee: een excellente transferperiode realiseren aan een zeer beperkt budget. Een Europees ticket en bepaalde uitgaande transfers kunnen extra middelen opleveren, maar zijn budget zal voorlopig dus beperkt zijn. Dat hoeft niet persé problematisch te zijn. Ook in Troyes leverde Sibierski sterk werk op de mercato met een bescheiden budget. Men rekent dan ook op zijn netwerk en neus voor talent. De Fransman zal zijn kwaliteiten dus meteen moeten tonen.

In welke linie zal Sibierski het meeste werk hebben volgens u?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

15
15
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

34
34
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

164
164
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

200
200
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

162
162
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

176
176
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

160
160
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

484
484
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

55
55
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

65
65
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

409
409
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

540
540
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

382
382
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

267
267
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

443
443
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

692
692
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

404
404
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

402
402
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

493
493
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

682
682
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

168
168
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

155
155
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

75
75
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

30
30
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

58
58

Meer sportnieuws