TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

JUPILER PRO LEAGUE

Gezien zijn aflopende contract en persoonlijke wens om een nieuwe stap te zetten, lijkt een zomertransfer van Raphael Onyedika onvermijdelijk. Club Brugge zou volgens Nigeriaanse bronnen wel nog minstens 15 miljoen euro willen vangen voor de middenvelder. Afwachten dus welke clubs zich straks melden. Het Turkse medium Yeni Akit beweert alvast dat Galatasaray zijn dossier van dichtbij blijft volgen.

Union SG dreigt komende zomer opnieuw een sterkhouder te verliezen. Kjell Scherpen geniet volgens het Duitse Kicker interesse van SC Freiburg. De halve finalist in de Europa League gaat huidig nummer één Noah Atubolo verkopen. De club is dus op zoek naar een geschikte vervanger en daarvoor zou Scherpen dus in beeld zijn. Al maakt de Nederlander voorlopig slechts onderdeel van een ruimere shortlist, een concreet bod is vooralsnog niet aan de orde.

De toekomst van Nathan De Cat bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Gezien hij zijn laatste contractjaar ingaat, is de kans groot dat hij in de zomermercato vertrekt. Volgens de Duitse tak van Sky Sports volgt Bundesliga-subtopper VfB Stuttgart hem alvast van dichtbij. De huidige nummer vier uit Duitsland dreigt smaakmaker Angelo Stiller te verliezen en zou in De Cat een geschikte vervanger zien. De vraag is of Stuttgart aan de financiële voorwaarden zal kunnen voldoen.

BUITENLAND

Na een dramatisch eerste seizoen lijkt Loïs Openda alweer op weg naar de uitgang bij Juventus. Een eerste club zou inmiddels in actie zijn geschoten voor zijn komst. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Coventry City namelijk al contact opgenomen met de Italiaanse topclub. De Engelse promovendus, gecoacht door Frank Lampard, wil bekijken of het haalbaar is om Openda te huren. Al dan niet met een aankoopoptie of -verplichting.

Ook die andere Belgische spits in Italiaanse loondienst wordt gelinkt aan een transfer. Na een woelig seizoen vol blessureleed zou Romelu Lukaku namelijk in aanmerking komen voor een vertrek bij SSC Napoli. Volgens bepaalde bronnen liet de Rode Duivel zich inmiddels aanbieden bij AC Milan. Maar transferexpert Nicolo Schira beweert dat deze berichtgeving uit de lucht gegrepen is. Momenteel ligt Lukaku's focus louter op fit raken voor het WK. Kevin De Bruyne zou volgens Corriere dello Sport dan weer zeker aan boord blijven in Napels.

De Cat gaat minstens 25 miljoen euro opbrengen ...

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

88
88
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

11
11
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

24
24
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

41
41
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

137
137
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

64
64
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

165
165
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

37
37
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

103
103
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

119
119
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

207
207
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

68
68
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

452
452
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

359
359
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

308
308
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

293
293
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

226
226
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

174
174
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

119
119
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

235
235

Meer sportnieuws