Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien Pocognoli naar AS Monaco koos voor David Hubert als nieuwe trainer. De 38-jarige had vorig seizoen immers slechts enkele maanden standgehouden bij Anderlecht en ook bij OH Leuven liep het niet echt lekker.
Hubert kampeerde met OHL immers in de kelder van het klassement toen Union hem kwam wegplukken. Zes maanden later blijkt Union de situatie echter alweer perfect ingeschat te hebben. Ook met Hubert blijft het uitstekend presteren.
LEES OOK: Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht
Hubert stevent af op prijzen met UnionNa vier speeldagen in de play-offs prijkt het nog steeds aan de leiding en op 14 mei speelt het ook de bekerfinale. Daarin kan Hubert uitgerekend Anderlecht van een prijs houden - zijn ex-club die een jaar na zijn ontslag eigenlijk nog geen stap verder staat.
In het Lotto Park zullen ze misschien toch wat spijt hebben dat ze Hubert zo snel doorgestuurd werden. In Het Laatste Nieuws trekt een speler die met de coach werkte zelfs een straffe vergelijking met die andere grote 'wat als' van de voorbije jaren: Vincent Kompany.
Gelijkenis met Kompany
"Hij is ervan overtuigd dat vasthouden aan je principes - en daar heel duidelijk over communiceren - op de lange termijn meer resultaat oplevert dan spelers misschien kortstondig te motiveren met een emotionele prikkel. In die zin doet hij denken aan Vincent Kompany. Die rekent ook eerder op zijn voetbalideeën dan op emotionele speeches", legt die uit.
Daar waar er bij Anderlecht en OHL misschien niet de nodige kwaliteit voor handen was om die aanpak uit de verf te laten komen, lukt dat bij Union nu dus wel. Dat kan Hubert in de komende weken ook de eerste prijzen uit zijn trainerscarrière gaan opleveren.
Jannick Lanckriet