Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te loodsen met een ronduit slecht samengestelde kern door de vorige beleidsbepalers. De coach sprak op zijn persbabbel over een andere trainer die jaren geleden bij Anderlecht aan de slag was: Vincent Kompany.
LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’
Wat als...?Waar had RSCA gestaan als ze Kompany niet hadden weggeduwd richting uitgang? De kans is héél groot dat ze véél verder stonden dan nu. De afgelopen jaren was er veel te weinig voetbalkennis in de club. Daar betaalt Anderlecht nog steeds de prijs voor. Alweer een mislukt seizoen? De kans wordt steeds groter.
Ondertussen maakt Kompany grote sier bij Bayern München. De voormalige Rode Duivel is bij Bayern uitgegroeid tot een van de meest populaire trainers ter wereld. François Kompany is makelaar van Taravel en daardoor heeft de coach van RSCA soms wel eens een beetje contact met de trainer van Bayern.
Kompany nu al top tien in de wereld
Taravel was uiteraard bijzonder lyrisch over hem. "Hij is iemand die heel gepassioneerd is. Hij doet er echt alles voor. Vincent heeft veel kunnen leren van geweldige trainers, maar daarnaast is hij zeer charismatisch en een echte leider", klinkt het.
"Hij kent het voetbal door en door, anaylseert alles zeer snel. Hoe Bayern speelt, dat is typisch zijn stijl. Hij gaat nog grote zaken bereiken. Vincent is nog zeer jong als coach en wat hij nu doet, dat is buitengewoon. Hij hoort makkelijk bij de tien beste trainers ter wereld", zei Taravel.
Claudio Reulens