'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

door
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan stuntprijs binnenhalen: 6 à 7 miljoen, terwijl z’n waarde rond 10 miljoen hangt — bijna 40% goedkoper. Alles wijst erop dat blauw-zwart deze deal sneller wil afwerken dan iedereen verwacht.

LEES OOK: Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

6 à 7 miljoen voor een speler van 10 miljoen? Club ruikt koopje

Van de bank in Strasbourg naar een wintermove richting Jan Breydel: Félix Lemaréchal (22) staat voor een bizarre U-turn. Club Brugge zou al een princiepsakkoord hebben ter waarde van 6 à 7 miljoen euro. Dat betekent dat de grote lijnen van de transfer vastliggen qua bedrag en structuur, maar het is nog niet officieel afgerond tot de medische testen zijn afgelegd, de handtekeningen geplaatst zijn, én de laatste details rond bonussen en betalingsmomenten rond zijn.

Club Brugge voelt al een tijdje dat het middenveld snel onderbezet kan worden en Lemaréchal is qua profiel een “veilig risico”: hij is 22 jaar, hij kent de Belgische competitie al, hij heeft Ligue 1-minuten op de teller, en zijn prijs zit nét onder zijn huidige marktwaarde. Transfermarkt zet hem rond 10 miljoen euro, terwijl Club hem mogelijk voor 6 à 7 miljoen kan binnenhalen. In Brugge noemen ze dat een buitenkans.

Ze zagen hem vorig seizoen nog als “net niet” in Frankrijk, en nu wil Club Brugge plots cashen op dat moment van twijfel. Het verhaal rond Lemaréchal was de voorbije maanden simpel: talent, maar ook wisselvallig, te licht, te veel flitsen en te weinig zekerheid. Hij kende de Belgische competitie al via zijn huurperiode bij Cercle Brugge, waar hij mooie momenten had, maar ook nooit écht de hele competitie op z’n kop zette.

Van “net niet” naar kwaliteitsinjectie

In Strasbourg werd dat etiket alleen maar duidelijker. Lemaréchal kwam er binnen voor ongeveer 6 miljoen, maar zijn start was meteen stroef: een blessure op training, ritme weg en slechte timing. En zelfs toen hij terug fit was, moest hij wachten. Toenmalig coach Liam Rosenior (nu Chelsea) zei het zelf: “Hij had pech… hij miste ritme… en hij moest geduld hebben”, was de verklaring waarom Lemaréchal niet vooraan in de rij stond bij Strasbourg.

Toch is Lemaréchal geen mislukt project. Zijn cijfers van vorig seizoen tonen dat hij wél iets kan brengen: 27 wedstrijden, 1.779 minuten, 4 goals en 3 assists in Ligue 1. Alleen: dit seizoen zakte hij opnieuw wat weg uit de flow. Er werd zelfs geschreven dat hij “onder de verwachtingen” zat en dat Rosenior vond dat hij nog “verschillende aspecten van zijn spel” moest verbeteren. Dát is exact het moment waarop Club Brugge toeslaat: wanneer een speler nog altijd kwaliteit uitstraalt, maar zijn club even twijfelt.

Terwijl Strasbourg twijfelt, duwt Club Brugge door. Ze zien hem niet als een dure transfer, maar als een kwaliteitsinjectie die ineens haalbaar wordt. Dit zou wel eens Club Brugge’s eerste echte wintermove kunnen worden.

Niet alleen flair: dit maakt hem plots een gouden deal

Net daarom wil Club hem: hij brengt méér dan alleen flair tussen de lijnen. In Ligue 1 dit seizoen zit hij (in beperkte speelminuten) aan 0,30 expected assists per 90 dat zet hem in de absolute top in die categorie, zelfs bij de beste 8%. Hij verstuurt gemiddeld 38,17 passes per match aan 77,59% nauwkeurigheid en komt aan 1,15 key passes per wedstrijd — dat zijn cijfers van een speler die niet gewoon meedoet, maar echt iets probeert te forceren. En je ziet ook dat hij wil werken: veel meters, veel loopwerk.

Tactisch is hij vooral een hybride 8/10: rechtsvoetig, 1m80, aanvallende middenvelder die ook centraal kan spelen. Niet de klassieke trage spelverdeler, wél een speler die graag in de halfspace opduikt, snel combineert en de laatste pass zoekt. Strasbourg gebruikte hem zelfs in een verrassende rol als “valse negen” om zijn techniek te laten spelen tussen de lijnen.

De transfer van Lemaréchal naar Club Brugge kan twee kanten op. Ofwel wordt hij de winteraanwinst waar iedereen over enkele maanden zegt dat Club een koopje deed door zo’n speler voor dat geld te kopen. Ofwel zal men zich afvragen waarom hij nog altijd niet week na week een onbetwiste basisspeler is. Is dit zijn kantelmoment… of gewoon het volgende hoofdstuk in een verhaal dat blijft haperen?

Club Brugge wil Félix Lemaréchal. Wat denk jij?

Meest recent

Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

7
7
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

29
29
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

58
58
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

139
139
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

29
29
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

218
218
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

16
16
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

122
122
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

22
22
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

447
447
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

213
213
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

354
354
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

291
291
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

645
645
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

619
619
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

88
88
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

105
105
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

235
235
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

92
92
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

170
170
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

98
98
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

196
196
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

115
115
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

331
331

Meer sportnieuws