Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

door
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof opwaaien. In zijn wekelijkse terugblik bij rechtenhouder DAZN laat Jonathan Lardot namens het Referee Department zoals gebruikelijk zijn licht schijnen op de meest discutabele fases.

Beginnen doet de scheidsrechtersbaas bij Club Brugge-La Louvière, waar Joel Ordonez vrijdag werd uitgesloten na een overtreding op Jerry Afriyie. Simon Bourdead'hui hield het eerst nochtans bij een gele kaart. Pas na een interventie van videoref Quentin Pirard, die uitgerekend daags voordien in Anderlecht-AA Gent nog de mist inging door als VAR niet in te grijpen bij een gelijkaardige fase, oordeelde hij echter dat Ordonez de laatste man was.

LEES OOK: De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

Rood voor Ordonez

Een streng verdict, want de afstand tot het doel was nog ver. Bovendien waren er nog twee ploegmaats in de buurt én leek Afriyie zélf een fout te begaan. Toch is Lardot tevreden met de beoordeling van de situatie. "Zeker en vast. Die beslissing in de beker heeft daar niks mee te maken. Ordonez maakt een trekfout die de aanvaller belet om alleen recht naar doel te gaan. We spreken over de andere verdedigers, maar die zijn nog heel ver weg."

"Ook met het argument dat de aanvaller zelf een fout maakt ben ik het niet eens. Ordonez maakt wat bij betreft een verkeerde inschatting door de bal te laten botsen, waardoor hij zich in een zwakke positie bevindt. Dat beseft hij ook zelf, want net daarom trekt hij de aanvaller neer die in volle snelheid richting de bal gaat. Voor mij is het dus een meer dan terechte eindbeslissing", klinkt het, alvorens de focus naar AA Gent-Anderlecht te verleggen.

Fout van Coosemans

Daar ging de bal op de stip na een drieste tussenkomst van Colin Coosemas op Maksim Paskotsi. Achteraf schreeuwden de Brusselaars moord en brand, maar Lardot heeft niks aan te merken op Lawrence Visser zijn verdict. "Een meer dan correcte beslissing. Coosemans komt uit zijn doel en probeert inderdaad de bal te spelen. Of hij die raakt blijft wel een vraagteken, maar dan nog zou dat op hetzelfde moment zijn als het contact met Paskotsi."

"Hij bokst gewoon met zijn twee handen op het gezicht van zijn tegenstander. Of hij de bal speelt doet er dus niet toe. De ref wacht even om te fluiten, maar het protocol zegt dat hij eerst moet kijken of er nog een doelpunt volgt. Dat principe heeft Visser hier zeer goed toegepast", concludeert Lardot, die tot slot niet bepaald opgezet is met de insinuaties uit het Paars-Witte kamp. "Ik denk dat iedereen zich moet bezighouden met zijn eigen prestaties."

Wie heeft het meeste recht om klagen?

Meest recent

Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

45
45
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

39
39
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

23
23
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

34
34
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

15
15
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

94
94
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

77
77
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

46
46
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

81
81
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

339
339
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

124
124
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

505
505
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

553
553
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

82
82
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

366
366
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

237
237
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

305
305
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

101
101
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

72
72
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

584
584
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

193
193
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

330
330
"De Gouden Schoen 2026" - Grote uitblinker in Club-Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten verdeeld in hun onderlinge duel. Een ...

324
324
Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

136
136

Meer sportnieuws