Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

938
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof opwaaien. In zijn wekelijkse terugblik bij rechtenhouder DAZN laat Jonathan Lardot namens het Referee Department zoals gebruikelijk zijn licht schijnen op de meest discutabele fases.

Beginnen doet de scheidsrechtersbaas bij Club Brugge-La Louvière, waar Joel Ordonez vrijdag werd uitgesloten na een overtreding op Jerry Afriyie. Simon Bourdead'hui hield het eerst nochtans bij een gele kaart. Pas na een interventie van videoref Quentin Pirard, die uitgerekend daags voordien in Anderlecht-AA Gent nog de mist inging door als VAR niet in te grijpen bij een gelijkaardige fase, oordeelde hij echter dat Ordonez de laatste man was.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Rood voor Ordonez

Een streng verdict, want de afstand tot het doel was nog ver. Bovendien waren er nog twee ploegmaats in de buurt én leek Afriyie zélf een fout te begaan. Toch is Lardot tevreden met de beoordeling van de situatie. "Zeker en vast. Die beslissing in de beker heeft daar niks mee te maken. Ordonez maakt een trekfout die de aanvaller belet om alleen recht naar doel te gaan. We spreken over de andere verdedigers, maar die zijn nog heel ver weg."

"Ook met het argument dat de aanvaller zelf een fout maakt ben ik het niet eens. Ordonez maakt wat bij betreft een verkeerde inschatting door de bal te laten botsen, waardoor hij zich in een zwakke positie bevindt. Dat beseft hij ook zelf, want net daarom trekt hij de aanvaller neer die in volle snelheid richting de bal gaat. Voor mij is het dus een meer dan terechte eindbeslissing", klinkt het, alvorens de focus naar AA Gent-Anderlecht te verleggen.

Fout van Coosemans

Daar ging de bal op de stip na een drieste tussenkomst van Colin Coosemas op Maksim Paskotsi. Achteraf schreeuwden de Brusselaars moord en brand, maar Lardot heeft niks aan te merken op Lawrence Visser zijn verdict. "Een meer dan correcte beslissing. Coosemans komt uit zijn doel en probeert inderdaad de bal te spelen. Of hij die raakt blijft wel een vraagteken, maar dan nog zou dat op hetzelfde moment zijn als het contact met Paskotsi."

"Hij bokst gewoon met zijn twee handen op het gezicht van zijn tegenstander. Of hij de bal speelt doet er dus niet toe. De ref wacht even om te fluiten, maar het protocol zegt dat hij eerst moet kijken of er nog een doelpunt volgt. Dat principe heeft Visser hier zeer goed toegepast", concludeert Lardot, die tot slot niet bepaald opgezet is met de insinuaties uit het Paars-Witte kamp. "Ik denk dat iedereen zich moet bezighouden met zijn eigen prestaties."

Wie heeft het meeste recht om klagen?

Meest recent

Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

0
0
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

21
21
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

10
10
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

32
32
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

77
77
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

146
146
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

119
119
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

108
108
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

731
731
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

197
197
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

130
130
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

373
373
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

206
206
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

144
144
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

357
357
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

664
664
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

109
109
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

213
213
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

154
154
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

801
801
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

272
272
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

516
516
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1052
1052
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

223
223

Meer sportnieuws