KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

door
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een plek in de top 6. CEO Frank Lagast gaf een uitgebreid interview aan Het Nieuwsblad en riep onder meer straffe ambities uit.

KV Mechelen telt 31 punten en staat momenteel vijfde in de Jupiler Pro League. Malinwa heeft Play-Off 1 dan ook aangeduid als het grote doel dit seizoen. Komt er weer Europees voetbal naar Mechelen?

LEES OOK: De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Straffe woorden 

KV Mechelen was in een ver verleden erg succesvol in Europa. “Het is zo’n 35 jaar geleden dat KV Mechelen nog eens Europees heeft gespeeld. Veel fans hebben dat nog nooit meegemaakt. In de tribunes zitten twee generaties: zij die Straatsburg 1988 hebben beleefd en de mensen die erna zijn geboren.”

Maar Malinwa wil uitgroeien tot een stabiele Belgische (sub)topclub met Europese ambities. “Ook als je wil groeien als club, zowel sportief als financieel, doe je dat door het behalen van Europees voetbal. We dromen er wel van en denken er ook aan, zonder die druk te leggen op de club.”

Geslaagd seizoen

Toch zal Lagast niet teleurgesteld zijn als KVM uit de PO-boot valt. Het seizoen zal dan nog steeds geslaagd zijn. “Voor mij wel, als alle andere parameters ingevuld zijn. Onze medewerkers groeien, de spelers worden beter, onze staf wordt beter, de jeugdopleiding wordt beter en er is ook een grote dynamiek met onze sponsors en nieuwe partners.”

De eerste taak van Lagast is KVM financieel gezond houden. “De club groeit gestaag, zowel in fans als in omzet en ik ben trots op wat we allemaal samen al bereikt hebben. Het sportieve is voor zij die het op het veld moeten doen, mijn taak is te zorgen dat de club in 2030 of 2080 nog bestaat. Al zal ik op dat laatste wel geen invloed meer hebben tegen dan. (lacht)”

Denk jij dat KV Mechelen volgend seizoen Europees voetbal zal spelen?

Meest recent

'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

10
10
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

19
19
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

19
19
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

23
23
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

216
216
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

125
125
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

16
16
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

281
281
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

258
258
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

69
69
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

178
178
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

365
365
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

99
99
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

237
237
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

95
95
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

459
459
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

70
70
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

528
528
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1049
1049
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

281
281
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1239
1239
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

628
628
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

636
636
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

641
641

Meer sportnieuws