Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd bereikt. Vermits hij al een poosje niet meer in zijn podcast met Nicky van der Gijp was verschenen, werd dan ook gespeculeerd over zijn gezondheid. Maar volgens Gijp Jr. is er geen reden tot paniek.
De sympathieke Nederlander maakte destijds een fraaie carrière als beenharde middenvelder. Hij werd zelfs de eerste niet-Belgische winnaar van de Gouden Schoen. Vervolgens bouwde Boskamp ook een knappe loopbaan uit als trainer met titels en bekers bij onder meer Anderlecht en KRC Genk.
Maar het was vooral in de jaren nadien dat hij de harten kon veroveren bij het grote publiek. Zo werd hij een erg gewaardeerde (televisie-)analist. Boskamp was niet altijd even verstaanbaar, maar zijn passie voor het spelletje en zijn gevoel voor humor (vaak gepaard gaand met een smakelijke lach) maakten alles goed.
LEES OOK: Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running
Aan betere hand na kwaaltjeJammer genoeg bleef ook hij niet gespaard van de tand des tijds. In juni 2024 kondigde Boskamp aan dat hij afscheid neemt als vaste televisie-analist. Vooral de reiskilometers die met de job gepaard gingen, begonnen te zwaar door te wegen. Wel voorziet hij nog een wekelijkse analyse bij de krant 'Het Belang van Limburg' en maakte hij een podcast met de voetbalgekke zoon van zijn vriend/mede-analist René van der Gijp.
Maar inmiddels kwam die podcast al enkele maanden niet meer online. Toen Gijp Jr. woensdag te gast was bij 'De Oranjezomer' werd hij dan ook gepolst naar de toestand van Boskamp. "Die man is 77 jaar oud. Zoals ieder ouder persoon heeft hij wel eens een kwaaltje en dat had hij nu ook. Maar het gaat gelukkig weer heel goed met hem", klonk het geruststellend.
Mogelijk snel nieuwe podcasts
Meer nog: de kans is groot dat Boskamp en de kleine Gijp straks weer samen aan het opnemen zijn. "Als alles goed gaat, zie ik hem zondag weer bij Feyenoord. Ik krijg dagelijks ook heel veel berichtjes van mensen die de podcast leuk vinden. Dus ik hoop dat ook dat weer snel gaat gebeuren want ik vond dat wel heel erg leuk. Het waren gewoon twee mannen die een bakje koffie dronken en daar stond toevallig een microfoon onder. Dat was het ook."
Kobe K