De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.
LEES OOK: Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"
Jupiler Pro LeagueBij Club Brugge mogen ze zich verkneukelen op extra miljoenen. Het lijkt nog eens langs de kassa te mogen passeren voor Igor Thiago, die maar blijft scoren in de Premier League. Brentford zou maar liefst 80 miljoen euro willen vangen voor de Braziliaan, waarbij Club recht heeft op tien procent van de meerwaarde op een doorverkoop.

Voor wie ze al zeker deze winter niet lijken te cashen, is Gustaf Nilsson. De spits is overbodig en mag vertrekken. Er was wat interesse uit de Bundesliga en Turkije, maar Nilsson heeft op de stage een blessure opgelopen. Daardoor dreigt een transfer in het water te vallen.
Anderlecht heeft nog veel huiswerk voor de boeg. Besnik Hasi verwacht echter niet meteen versterking. De trainer wijst erop dat er eerst spelers verkocht moeten worden en dat belooft een moeilijke opdracht te worden. Hasi ziet bij de club immers veel spelers met langdurige en zware contracten, die geen sportieve meerwaarde brengen.

De eerst aanwinst van de winter lijkt zo een doelman te gaan worden. Anderlecht speurt naar een vervanger voor Mads Kikkenborg, die op het punt staat naar Molde te vertrekken, en verkent daarvoor de Belgische markt. Tobe Leysen (OHL), Nacho Miras (KV Mechelen), Marcos Peano (La Louvière) en Martin Delavallée (Charleroi) zouden in beeld zijn.
Bij Genk beweegt er wel al één en ander. Zo werd er definitief afscheid genomen van Patrik Hrosovsky. De ervaren middenvelder rondde vrijdag zijn transfer naar Viktoria Plzen helemaal af. Genk zou nog 1 miljoen euro incasseren voor de 33-jarige, die na dit seizoen einde contract was.

Wie deze winter zeker niet vertrekt, is Kos Karetsas. Het goudhaantje sluit een transfer in januari uit. Volgende zomer staat de deur wél open voor een vertrek, al durft de 18-jarige dat nog niet met zekerheid te zeggen.
Verrassende wending bij AA Gent, dat plots afscheid neemt van Omri Gandelman. De goalgetter versiert een transfer naar de Serie A, waar hij zijn handtekening zal zetten bij Lecce. Dat zou net geen 5 miljoen euro op tafel leggen voor de Israëliër.

Buitenland
Bayern München is van plan om stevig uit te pakken. Het wil het contract van Harry Kane immers absoluut verlengen. De Engelse steraanvaller mag zich verwachten aan een nieuw voorstel tot 2028 of 2029.
Manchester City heeft zijn eerste topaanwinst van de winter beet. Het heeft zoals verwacht de strijd gewonnen om Antoine Semenyo. De aanvaller komt voor een slordige 75 miljoen euro over van Bournemouth.

Yannick Carrasco zou een verrassende terugkeer in Europa kunnen maken. De ex-Rode Duivel mag vertrekken bij Al-Shabab, dat met zware financiële problemen zou kampen. Hij geniet alvast interesse uit Frankrijk, Spanje, Italië en Brazilië. FC Nantes zou één van de clubs zijn die al gepolst heeft.
Jannick Lanckriet