Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn wederoptreden is weer met enkele weken uitgesteld. Bondscoach Rudi Garcia hoopt dat hij de Belgische topspits topfit en in vorm kan opstellen op het WK van komende zomer.
Lukaku wordt in mei 33 jaar. Samen met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne is hij bezig om stilaan zijn laatste verhaal te schrijven bij de Rode Duivels. Sommigen vrezen dat ze allen na het WK gaan stoppen met de nationale ploeg.
LEES OOK: Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"
Gaat Lukaku nog door?Vincent Mannaert is werkzaam bij de KBVB en sprak in Het Laatste Nieuws over de toekomst van Lukaku. Hij verwacht dat 'Big Rom' na het WK wel door gaat doen. Dat zou toch zeer opvallend zijn.
"Ik denk niet dat Lukaku na het WK zal zeggen dat hij stopt als Rode Duivel. En ik ga hem zeker niet influisteren dat het beter zou zijn om af te zwaaien, want zo’n uitzonderlijke spits vervang je niet zomaar. Tenzij jij een pasklaar alternatief in gedachten hebt?", vertelde hij.
Nog 'maar' 33 jaar in 2026
Bij de Rode Duivels zullen ze dan alles goed moeten managen. Er zijn ondertussen jaarlijks ook veel te veel matchen met de nationale ploeg en Lukaku wordt ook ouder. Hij zal dan zeker bepaalde matchen rust moeten krijgens, zoals onder meer in de compleet overbodige Nations League. Een C-competitie.
Lukaku hoopt mogelijk na het WK dan een EK mee te maken. Hij zal dan 35 jaar zijn. Courtois zal dan 36 jaar zijn, De Bruyne 37 jaar. De kans dat zij nog door zullen doen na het WK is een stuk kleiner.
Claudio Reulens