Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De 35-jarige spits verraste toch wel iedereen door zijn handtekening te zetten bij Al-Wahda in de Verenigde Arabische Emiraten.
Dat had eigenlijk niemand zien aankomen. De voorbije weken werd druk gespeculeerd over een mogelijke terugkeer naar België, bijvoorbeeld bij Anderlecht, maar dat lijkt nooit een echte optie geweest te zijn.
LEES OOK: Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming
Om deze reden koos Benteke voor Al-WahdaMaar dat Benteke zich sportief zou gaan begraven in het Midden-Oosten, is toch opmerkelijk. Zeker omdat hij zelf in recente interviews nog aangegeven had de Rode Duivels nog niet uit het hoofd gezet te hebben. Daarover lijkt hij nu wel definitief een kruis te mogen maken.
Bij Sudpresse weten ze echter waarom Benteke zijn keuze voor Al-Wahda maakte. Die zou vooral ingegeven zijn door privé-omstandigheden. Terwijl hij de voorbije 3,5 jaar in de Verenigde Staten speelde, woonden zijn kinderen immers al die tijd in Dubai.
Dichter bij kinderen
Met de keuze voor Al-Wahda, dat gevestigd is in Abu Dhabi, kan Benteke dus voortaan een pak dichter bij zijn gezin zijn. Dat hij er wellicht ook uitstekend zijn brood zal verdienen, is uiteraard ook mooi meegenomen.
Bovendien wacht er Benteke in de Emiraten ook sportief meer een uitdaging dan in de MLS. Al-Washda strijdt immers wel mee om de prijzen en staat momenteel op de tweede plaats in de competitie, op drie punten van de leider.
Jannick Lanckriet