‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

door
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake komt, botst die droom op de realiteit: Benfica heeft hem vast tot 2030 en zelfs in een dip is hij nog altijd peperduur. Toch liet Rigaux in de HLN-podcast één detail vallen — “Club had hem vroeger moeten pakken” — en dat is genoeg om de fantasie weer te starten.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

21 goals later

Wie vorig jaar naar Union keek, zag een spitsenfabriek op volle toeren. Promise David bleef – tegen de verwachting in – gewoon op post in het Dudenpark, maar Franjo Ivanović cashte zijn boerenjaar wél in. Union haalde de Kroaat (geboren in Oostenrijk) voor een prikje binnen en verkocht hem een jaar later voor een recordsom richting Lissabon: 21 goals en 7 assists in 47 matchen, dat is niet zomaar een goeie periode, dat is een visitekaartje voor heel Europa.

Benfica betaalde voor die deal ongeveer 22,8 miljoen euro, met bonussen erbovenop, en Ivanović tekende er een lang contract tot 2030. Er hangt zelfs een afkoopclausule van 100 miljoen aan vast. Dat zijn cijfers die één ding zeggen: Benfica kocht een investering die moest renderen. Het begin was alvast veelbelovend. Ivanović startte het seizoen als titularis, maakte snel kennis met de spotlights en liet vroeg zijn neus voor doel zien.

Maar intussen is het verhaal minder aan het lopen. Ivanović komt nog wel aan minuten, alleen is hij allesbehalve een vaste basisspeler en scoorde hij een handvol goals in ongeveer 1.400 minuten.. Dat is niet mislukt, maar het is ook niet de impact die Benfica verwacht van een aanvaller die de ploeg meteen een niveau hoger moest tillen. Ook als hij even niet “hot” is, blijft zo’n profiel duur. Transfermarkt schat zijn marktwaarde nog altijd rond de 20 miljoen. Met andere woorden: zelfs in een dip is Ivanović geen koopje.

Rigaux’ zinnetje dat iedereen doet fantaseren

In de HLN Voetbalpodcast werd Dévy Rigaux ernaar gevraagd, en zijn antwoord was tegelijk eerlijk én olie op het vuur. Hij gaf toe dat Ivanović na zijn doorbraak bij Union “totaal onhaalbaar” was, en dat Club hem eigenlijk vroeger had moeten vastleggen. Vandaag noemt hij hem “een interessante speler”, maar voegt hij er meteen aan toe dat het “nog niet aan de orde” is om deze piste warm te houden voor Club Brugge.

Dat klinkt als typisch Rigaux: het woord “misschien” groot genoeg om de fans wakker te doen dromen, maar klein genoeg om geen verwachtingen te beloven. En toch zit er in die nuance net het belangrijkste signaal: Club volgt wel degelijk jongens die hier al bewezen hebben dat ze in België kunnen schitteren, vertrekken naar het buitenland, daar even moeilijk hebben en vervolgens weer haalbaar lijken. Dat is al jaren een markt waar Belgische topclubs graag in vissen.

Ivanović is geen exotische gok, maar een speler die de competitie kent. Hij heeft al bewezen dat hij in de Belgische competitie kan floreren: duels, intensiteit, weinig ruimte. Bovendien is hij geen spits die enkel leeft van voorzetten. Bij Union combineerde hij afwerking met arbeid: pressen, meeverdedigen, slim lopen in de rug van een verdediger. Dat past op papier bij een Club dat hoog wil spelen en in Europa vaak op details wint of verliest.

En psychologisch is het ook aantrekkelijk: Club zou witte merel halen, maar een spits die in België al status en naam had. Zo’n transfer verkoopt zichzelf. De fans kennen hem, de tegenstanders vrezen hem, en Club Brugge hoeft niet weken te wachten op zijn aanpassing.

Hoe zou zo’n stunttransfer er dan concreet uitzien?

Alleen: Club leeft niet in een fantasiewereld. De voorbije jaren hebben ze geleerd dat een duur prijskaartje bij Benfica niet automatisch een garantie is. Roman Yaremchuk is het grote litteken: Club legde een recordbedrag van om en bij de 16 miljoen (plus bonussen) op tafel, maar het huwelijk werd nooit wat. Als het ooit realistisch wordt, dan wordt het bijna zeker via een constructie zonder onmiddellijke aankoop. Denk eerder aan een huurdeal met optie tot aankoop, waarbij Benfica een deel van het loon blijft betalen en Club betaalt voor minuten en herwaardering. Een pure verkoop voelt onlogisch: Benfica heeft geen reden om meteen verlies te pakken, zeker niet met een lang contract.

Een haalbare piste is daarom: zes maanden tot achttien maanden huur, met aankoopoptie. Die optie zou dan niet laag zijn, maar wel slimmer opgebouwd: een basisbedrag dat dichter bij Club’s realiteit ligt, aangevuld met bonussen (doelpunten, titels, Europese kwalificatie) zodat Benfica het gevoel heeft dat het zijn investering nog kan rechtvaardigen. En als Benfica zekerheid wil, kan zo’n optie zelfs een (voorwaardelijke) aankoopverplichting worden: bijvoorbeeld wanneer Club zich plaatst voor de Champions League of wanneer Ivanović een vooraf bepaald aantal goals haalt.

Wat moet Club Brugge deze winter écht doen?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

168
168
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

50
50
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

146
146
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

59
59
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

620
620
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

689
689
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

259
259
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

160
160
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

59
59
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

195
195
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

123
123
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

393
393
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

187
187
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

76
76
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

117
117
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

284
284
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

205
205
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

71
71
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

135
135
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

514
514
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

117
117
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

756
756

Meer sportnieuws