Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor Play-Off 1 schoof de analist de belangrijkste kandidaten naar voren en de voormalige Rode Duivel schrikt van één grote revelatie.
Volgens Degryse zijn er veel kandidaten voor de top zes, maar vier clubs zijn al bijna zeker van een plek in Play-Off 1: Union SG, Club Brugge, RSC Anderlecht en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde verbaast dit seizoen vriend en vijand.
LEES OOK: “Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers
Bizar verhaalVolgens Degryse speelt STVV zelfs het beste voetbal in de Jupiler Pro League. “Sint-Truiden speelt het beste voetbal in de Belgische competitie - ziedaar, nog maar eens een bizar verhaal! Ik kijk zó graag naar dit STVV. Techniek, combinaties én volwassen voetbal.”
Vrancken heeft het goed voor elkaar. “Je ziet de stempel van Wouter Vrancken. Hij heeft enkele moeilijke jaren achter de rug, maar komt nu helemaal tot zijn recht. Hij staat wat mij betreft weer tussen de grote jongens in de Belgische trainerswereld.”
Even ademruimte
Nu is het even een winterbreak. “Alle coaches, en zeker zij die recent van club zijn veranderd, hebben nu héél even ademruimte. Zij kunnen hun accenten verder leggen tijdens deze winterstop en op de stages.”
Degryse kijkt alvast uit naar de hervatting van de competitie. “Om nadien stilaan het maximale rendement uit hun ploeg te halen richting de Play-Offs. Benieuwd hoeveel vreemde kronkels we nog gaan krijgen...”
Stephan Calander