Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

394 stemmen
Hayen voorgesteld in Genk:

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien werd de nieuwe hoofdcoach, die samen met Dimitri de Condé de pers te woord stond, ook officieel voorgesteld in de Cegeka Arena. Wat had hij allemaal te vertellen?

"Het is snel gegaan, maar dit was een logische keuze voor mij. Genk is een topclub in België met een fantastische jeugdwerking. De club wil jonge spelers ontwikkelen, wat ik ook hoog in het vaandel draag, maar terwijl resultaten neerzetten. Ik denk dat ik in het verleden al bewezen heb dat die combinatie mij op het lijf geschreven is", steekt Hayen van wal. "We hebben veel diepgaande gesprekken gehad en ik voelde langs beide kanten de overtuiging om nu in dit project te stappen. Ik ben hongerig en absoluut niet uitgeblust."

LEES OOK: Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Hayen uit ambities

"Ook de club is razend ambitieus om stappen voorwaarts te zetten. Dat wil ik samen met hen bereiken", vervolgt Hayen. "Wat mijn doelstellingen zijn? Zoveel mogelijk winnen en jongens ontwikkelen zodat de club financieel kan blijven groeien. Je moet door resultaten heen kunnen kijken, want dat komt niet op bestelling, maar het begint met mentaliteit, intensiteit en hard werken op training", wist hij verder nog te vertellen. "Er zijn duidelijk werkpunten aan deze groep, die veel kwaliteiten bezit, maar dat is interne keuken."

"Het is nog te vroeg om nu al grote uitspraken te doen. We moeten eerst en vooral weer met lef gaan spelen. Het vuur moet er weer inkomen", klinkt het nog. Opvallend: precies om die reden besloot Club Brugge net om hem in te wisselen voor Ivan Leko, die hij vrijdag al meteen in de ogen kijkt. "We hebben samen besproken wat de beste optie is. Twee dagen voorbereiding is kort. Maar ik heb geen zin om me te verstoppen en kan het best al langs de zijlijn staan", hoopt Hayen met een zege uit de startblokken te schieten.

Revanche op Club?

"We moeten dringend weer aan een sterke thuisreeks bouwen. Dat begint door vrijdag te winnen. Uiteraard ken ik de tegenstander en zal ik die kennis proberen te gebruiken om het juiste wedstrijdplan uit te tekenen", aldus de kersverse trainer, die op de korte termijn vooral wil zorgen voor meer defensieve stabiliteit, een goede organisatie en duidelijkere afspraken. "Als je als team samen aanvalt en samen verdedigt, kom je al heel ver. Je kan op veel zaken trainen, maar op twee dagen moet je vooral naar de basics kijken."

Van revanchegevoelens blijkt er tot slot weinig sprake. "Geen greintje. Het positieve zal de ontgoocheling overheersen. Ik kijk met plezier terug op de samenwerking en ben en zal altijd dankbaar blijven voor de kans. Maar anderzijds heb ik me ook wel bewezen. De resultaten spreken voor zich. Dat is mijn drijfveer. Het laatste wat ik wil, is erkenning. Ik ben een coach die keihard werkt en mensen tracht te inspireren. Ik heb mij niet te bewijzen ten opzichte van Club, en Leko heeft zich ook niet te bewijzen ten opzichte van ons."

Wie van deze drie is volgens u de beste coach?

Meest recent

KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

13
13
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

43
43
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

34
34
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

107
107
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

185
185
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

197
197
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

179
179
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

94
94
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

213
213
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

39
39
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

191
191
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

640
640
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

617
617
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

111
111
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

200
200
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

286
286
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

393
393
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

216
216
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

93
93
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

84
84
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

757
757
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

155
155
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1396
1396
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

342
342
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

131
131

Meer sportnieuws