De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste eind, maar uiteindelijk bleven de analisten op hun honger zitten. Door het vertrek van Ivan Leko naar het Jan Breydelstadion stond er extra spanning op de Slag om Vlaanderen.
Maar over het algemeen stelde de ‘beladen’ topper teleur. Ook analist Hein Vanhaezebrouck was snoeihard over de Slag om Vlaanderen en gaf zijn ongezouten mening tegenover Het Nieuwsblad.
LEES OOK: ‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’
BedroevendVanhaezebrouck vond de topper tussen KAA Gent en Club Brugge niet om aan te zien. De analist maakte ook korte metten met de rest van de JPL. “Het paste een beetje bij het gevoel dat ik heb over het algemene niveau in de Jupiler Pro League dit seizoen: heel matig. De eerste helft was van een bedroevend niveau.”
HVH zag een duidelijke tactiek van Rik De Mil. “Ik hoorde Rik De Mil zeggen dat hij twee dingen kon doen op Club Brugge: ofwel voor een laag blok kiezen en de bus parkeren, ofwel met een hoog blok Club hoog onder druk gaan zetten. Hij zei wel dat dat tweede meer zijn ding is, maar koos toch duidelijk voor dat eerste.”
Blok stond goed
Vanhaezebrouck zag wel dat het blok van KAA Gent in principe goed stond. “Zeker weten. Nochtans vond ik Van der Heyden op linksback een risico tegen Forbs, maar Club Brugge heeft dat wapen veel te weinig gebruikt. Slechts één keer eigenlijk, toen Forbs na een lange bal Van der Heyden ontglipte. Maar verder gewoon niets, hé.”
Stephan Calander