Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

403 stemmen
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de Limburgers zopas via hun officiële kanalen bekend. De voormalige trainer van Club Brugge, die bovenaan Dimitri de Condé zijn shortlist stond, zette zopas zijn kribbel onder een contract van onbepaalde duur in de Cegeka Arena.

"KRC Genk heeft Nicky Hayen aangesteld als nieuwe hoofdcoach van de A-kern. De Limburger tekent bij blauw-wit een contract voor onbepaalde duur en wordt zo de nieuwe sportieve leider van het eerste elftal", klinkt het op de clubwebsite. Twee weken na zijn abrupt ontslag in Brugge gaat Hayen zoals verwacht dus aan de slag bij een rechtstreekse concurrent van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Hayen versus Leko

Meer nog: net zoals zijn opvolger Ivan Leko, die afgelopen zondag AA Gent versloeg, kijkt hij al meteen zijn voormalige werkgever in de ogen. "Hayen leidt woensdag zijn eerste training. Vrijdag neemt hij voor de eerste keer plaats in de dug-out", bevestigt Genk namelijk dat Hayen, die het pleit won van Timmy Simons, per direct het roer overneemt van T1 ad-interim Domenico Olivieri.

"Hayen bouwde de afgelopen seizoenen een overtuigend traject op. Hij haalde resultaten, zowel in eigen land als op het hoogste Europese toneel, en bewees zich als een trainer die tactisch flexibel is en met jonge talenten kan werken. Die kwaliteiten bleven niet onopgemerkt", klinkt het nog. Ondanks "internationale interesse" koos Hayen evenwel bewust dus voor het project in Genk.

Genk uit ambities

"Nicky heeft bewezen een echte vakman te zijn in het aansturen van een technische staf, die in onderling overleg de komende weken verder vorm wordt gegeven, en het leiden van een spelersgroep. Hij kent onze competitie en weet wat het is om voor de prijzen te strijden. Die winnaarsmentaliteit past perfect in de plannen van onze club. De ambities blijven ongewijzigd", luidt het.

Hayen weet dus wat er hem zowel in eigen land als Europa te wachten staat. "KRC Genk is een ambitieuze club. Dat voelde ik meteen tijdens de gesprekken die we de afgelopen dagen voerden. Ik kijk ernaar uit om de groep te ontmoeten en heb enorm veel zin om met deze club mooie dingen te realiseren", deinst hij echter niet terug voor de uitdaging. Dinsdag volgt een persmoment.

Goede keuze?

Meest recent

Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

29
29
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

74
74
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

46
46
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

283
283
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

136
136
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

296
296
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

133
133
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

578
578
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

396
396
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

219
219
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

319
319
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

20
20
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

426
426
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

85
85
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

229
229
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

447
447
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

135
135
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

609
609
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

376
376
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

260
260
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

411
411
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

676
676
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

136
136
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

470
470
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

178
178

Meer sportnieuws