'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

995
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi bleef steken op een gelijkspel. Ondertussen maken de Limburgers wel volop werk van een definitieve opvolger voor de Duitser, waarbij drie namen op de shortlist prijken. Meer nog: stilaan lijkt het besluit van Dimitri de Condé en co. reeds vast te staan.

De naam van Carl Hoefkens mag alvast worden geschrapt, want hoewel zijn stoel wankelt in Breda bedankte hij voor het aanbod. Timmy Simons scoorde naar verluidt dan weer punten tijdens zijn gesprekken met de directie, die vooral op zoek blijkt naar een trainer die de Belgische competitie kent en op korte termijn een organisatie kan neerzetten. Toch zal hij het wellicht niet worden.

LEES OOK: 'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Genk kiest Hayen

Om die vacature te vullen blijkt Nicky Hayen namelijk alsmaar in polepositie te liggen. Niet alleen vergaarde hij meer ervaring op het allerhoogste niveau, volgens Het Belang van Limburg maakte de ex-coach van Club Brugge tactisch indruk in zijn onderlinge confrontaties met Genk. Tel daarbij zijn gevuld palmares, en Hayen lijkt zo de geschikte kandidaat om de weg omhoog in te zetten.

Een mening die Genk blijkbaar deelt, want volgens Het Nieuwsblad gaan de gesprekken de goede richting uit en zijn beide partijen zelfs bijna rond. "Mogelijk tekent de ex-trainer van Club Brugge eerstdaags zijn contract", klinkt het. Of hij daarom vrijdag al in de dug-out zit wanneer uitgerekend zijn voormalige werkgever over de vloer komt in de Cegeka Arena valt wel nog af te wachten.

Simons vangt bot

Mogelijk verkiest Hayen, die er dus geen graten in ziet om nu al bij een rechtstreekse concurrent van Blauw-Zwart aan de slag te gaan, om pas na nieuwjaar officieel zijn intrek te nemen wanneer Genk op winterstage trekt naar Marbella. In dat geval neemt T1 ad-interim Domenico Olivieri nog een weekje langer de honneurs waar. Dat wordt inmiddels ook bevestigd in HLN Voetbalpodcast.

"Vrijdag krijg je in principe Hayen versus Ivan Leko", verwacht chef voetbal Niels Poissonnier wel dat hij meteen zijn opvolger in Brugge in de ogen zal kijken. "Hij is de topprioriteit en ik zie niet in waar het kan afspringen", klinkt het nog. Op een formele aankondiging blijft het voorlopig nog even wachten, maar behoudens een verrassing krijgt Hayen dus de voorkeur op Simons als nieuwe T1.

Denkt u dat Hayen vrijdag al op de bank zal zitten?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

39
39
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

99
99
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

27
27
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

47
47
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

109
109
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

68
68
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

67
67
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

382
382
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

150
150
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

412
412
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

451
451
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

637
637
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

167
167

Meer sportnieuws