‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

door
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is niet de stap waar hij van droomde. En toch kan hij het zich bijna niet permitteren om “nee” te zeggen.

LEES OOK: ‘KRC Genk hakt knoop T1 door: pikante details onthuld’

Genk duwt door — maar Hayen slikt nog van Brugge

Genk belt — en ineens staat Nicky Hayen voor de keuze die hij vreest: pakt hij nu de job die plots voor je voeten valt, of wacht hij koppig op die buitenlandse droom en riskeert dat de trein zonder hem vertrekt? Hayen is de topkandidaat voor Genk. Hij past in elk vakje dat de club vandaag afvinkt. Belgische trainer, prijzen gewonnen, knappe resultaten in Europa, gewend aan druk. En misschien nog belangrijker: hardwerkend, nuchter en geen show. Net dat zoekt Genk vaak: een coach die de club beter maakt zonder de club te willen heruitvinden.

Alleen wringt het bij Hayen op twee plekken tegelijk. De eerste is emotioneel en menselijk: hij komt net uit een verhaal waar hij, hoe je het ook draait, hard is afgevoerd. Club Brugge zette hem begin december aan de deur en ging meteen door met Ivan Leko. Zelfs spelers gaven openlijk aan verrast te zijn door die beslissing. Na zo’n klap is het logisch om even te wachten en uit te kijken welke job het best aanvoelt.

Buitenland lonkt… en dan valt die Genk-wending

De tweede wringt in de carrièreplanning. Hayen heeft de voorbije maanden zélf het idee gevoed dat hij op termijn buiten België wil werken. Die ambitie is niet onrealistisch. Vorige zomer was er concrete buitenlandse interesse (onder meer uit Turkije en Engeland) en toch bleef hij toen bij Club en tekende hij bij. In oktober dook daarna het Celtic-verhaal op: Hayen stond op een lijst in Glasgow en de interesse werd toen zelfs als “concreet” omschreven.

Met die buitenlandse belangstelling voelt Genk niet meteen als de volgende stap die Hayen in zijn hoofd had uitgetekend. Terug België, terug dezelfde competitie, terug dezelfde discussies, maar dan met een ander embleem op de borst. Anderzijds: dromen van het buitenland is één ding. Op het juiste moment de juiste buitenlandse job krijgen is iets helemaal anders.

Hayen heeft dat zelf ook al aangegeven: mogelijkheden zijn er wel, maar timing is vaak het lastige — en in december zijn de stoeltjes in het buitenland zelden vacant. Kijk bovendien hoe snel die Celtic-piste uiteindelijk weer van tafel ging: Celtic stelde begin december Wilfried Nancy aan. Dat is de realiteit van “wachten op het buitenland”: je kan de ambitie hebben, maar dan is er nog altijd de timing.

Perfect tussenstation? Of ijskoude douche met risico

Daarom is Genk misschien net het tussenstation dat juister aanvoelt voor Hayen. Genk is geen rustige Belgische middenmoter. Het is een club die verwacht om mee te doen voor prijzen, die leeft op doorverkoop én prestatie, en die Europees wil overwinteren omdat dat bij het DNA hoort. Als Hayen daar slaagt, is hij na een zware klap meteen opnieuw een coach die een topclub aankan. En dat verhaal verkoopt in het buitenland vaak beter dan een paar maanden werkloos op zijn cv.

Maar het kan ook mislopen. Genk is geen thuis voor coaches die zich willen herpakken. Het is een club met een publiek dat meteen energie wil zien, en een bestuur dat niet wíl betalen voor nog eens een overgangsperiode. De marge is klein, zeker als hij pas in de winter instapt en tegelijk moet stabiliseren, punten pakken én een speelstijl op de rails krijgen.

Moet Nicky Hayen

Meest recent

Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

23
23
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: pikante details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

228
228
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

55
55
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

35
35
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

93
93
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

128
128
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

618
618
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

93
93
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

143
143
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

49
49
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

202
202
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

887
887
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

246
246
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

175
175
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

164
164
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

196
196
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

445
445
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

604
604
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

58
58
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

35
35
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

75
75
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

34
34
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

175
175
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

69
69

Meer sportnieuws