'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

761 stemmen
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk gespeculeerd over wie er al dan niet op de shortlist prijkt in de Cegeka Arena. Om voor een frisse wind te zorgen zouden Dimitri de Condé en co. daar echter wel eens een verrassende naam uit hun mouw kunnen schouden.

Vermits de Limburgers al sinds de play-offs op de sukkel zijn komt Fink zijn exit niet uit de lucht gevallen, al geloofde het bestuur volgens Het Belang van Limburg wel lang dat hij het tij nog kon keren. De zoektocht naar een opvolger, die dus nog niet in de wachtkamer zat, is dan ook pas maandag gestart. Bovendien wil Genk, dat ondertussen wel reeds de eerste verkennende telefoontjes pleegde, een weloverwogen beslissing nemen.

LEES OOK: Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Genk schrapt kandidaten

De kans wordt dan ook groot geacht dat interimcoaches Domenico Olivieri en Michel Ribeiro tot nieuwjaar op post blijven, maar nadien is het de bedoeling om met een propere lei te beginnen. De vraag is echter wie de openstaande vacature moet komen vullen. Na zijn exit bij Club Brugge lijkt Nicky Hayen alleszins de voornaamste kandidaat, maar hoewel hij zelf niets uitsluit mikt de Truienaar volgens Sjotcast vooral op het buitenland.

Niettemin zou Hayen wel degelijk in beeld zijn. Niet toevallig, want na de pittige opstapvergoeding van Fink blijkt het budget enigszins beperkt. Elders iemand wegplukken lijkt om financiële redenen dan ook niet aan de orde. Ook een dure vogel zoals Mark van Bommel, op papier nochtans een geschikte optie, mag daarom wellicht worden geschrapt van de verlanglijst. Misschien zoekt Genk zijn heil dan ook wel binnen de eigen rangen.

Promotie voor Van Rumst?

In de podcast van HBVL oppert Genk-watcher Marnik Geukens dat Johan Van Rumst wel eens gepromoveerd kan worden tot T1. De voormalige assistent van Philippe Clement is momenteel aan de slag bij Jong Genk, waar hij in januari Thomas Buffel opvolgde. "Hij maakte destijds wel een goede indruk, maar hoe ze zijn huidige prestaties intern evalueren kan ik moeilijk inschatten", klinkt het. Eenzelfde geluid bij de HLN Voetbalpodcast.

"Voor veel mensen is hij een onbekende naam, maar als je niet overtuigd bent van de alternatieven buitenshuis moet je misschien doen wat Club deed met Hayen. Ik sluit het niet uit, want toen Fink kwam lag zijn naam ook op tafel. Wie weet is hij de oplossing", aldus Niels Poissoinnier, die net als Frank Boeckx alvast van mening is dat Fink zijn vervanger vooral voor defensieve stabiliteit moet zorgen én bij voorkeur de competitie kent.

Van Rumst promoveren is een goed idee

Meest recent

Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

113
113
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

75
75
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

158
158
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

89
89
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

67
67
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

431
431
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

175
175
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

381
381
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

348
348
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

157
157
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

665
665
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

209
209
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

570
570
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

153
153
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

794
794
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

264
264
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

929
929
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

541
541
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

393
393
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1488
1488
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

506
506
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

342
342
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

511
511
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

423
423

Meer sportnieuws