Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ploeg zette na rust een fraaie comeback neer, maar het laatste woord was toch nog voor de Limburgse talenten. De Roeck baalde dan weer van een nieuwe Brugse nederlaag.
LEES OOK: Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures
Jong Genk verrast net voor rustLokeren begon sterk en drukte Jong Genk in de openingsfase terug, maar kon geen doelpunt forceren. Naarmate de eerste helft vorderde, herstelden de bezoekers het evenwicht en kregen ook zij kansen.
Op slag van rust kwamen de Genkies op voorsprong: Elie Mbavu zette een opbouw van eigen zestien tot aan de middenlijn op en bracht Yumeki Yoshinaga in stelling. De vleugelspeler stuurde de bal via een Lokers been naar Aaron Bibout voor de eerste paal, waar de Kameroener de kopbal binnenwerkte. Zo kwam Jong Genk met 0-1 aan de leiding. Voor Bibout was het zijn negende doelpunt van het seizoen.
😮 | Jong Genk verrast KSC Lokeren net voor de rust! #LOKGNK pic.twitter.com/IzfWWsbo8U
— DAZN België (@DAZN_BENL) December 14, 2025
Lokeren komt sterk terug na de pauze
Na rust zette Lokeren alles op alles om de achterstand weg te werken. Inaki Elejalde zorgde voor de gelijkmaker met een strak schot in de korte hoek van doelman Brughmans. Kort daarna kreeg Lokeren een strafschop na een overtreding van Yumeki Yoshinaga op Brrou. Radja Nainggolan faalde niet en zette de thuisploeg op voorsprong: 2-1.
Lokeren leek de overwinning in handen te hebben, maar net voor het einde van de reguliere speeltijd sloeg Jong Genk toe. Djoully Nzoko stuurde een vrije trap voor doel en invaller Victory Beniangba torende boven iedereen uit om de bal binnen te koppen. Het 2-2 gelijkspel viel als een koude douche voor de thuisploeg, maar betekende een belangrijk punt voor Jong Genk.
FT | Jong Genk sleept in de slotfase nog een gelijkmaker uit de brand! 🤯🟰 #LOKGNK pic.twitter.com/ESRSWPc8vs
— DAZN België (@DAZN_BENL) December 14, 2025
Panda's zetten Club NXT schaakmat
In de andere wedstrijd vandaag kon Club NXT geen vervolg geven aan de stuntzege tegen Beerschot. Het team van Jonas De Roeck hield Eupen lang in bedwang, in de tweede helft maakten de Panda's echter nog het verschil om uiteindelijk met 2-1 te winnen.
FT | KAS Eupen sluit weer aan bij de top 6️⃣! 🏃🐼 #EUPNXT pic.twitter.com/F3sfEkdQPb
— DAZN België (@DAZN_BENL) December 14, 2025
Maarten Coenen